Elektra nemočna v Laškem

ELE 1. december, 2008
201
Ekipa iz Laškega je dosegla šesto sezonsko zmago, še vedno pa zaostaja za vodilnim "trojčkom" (Krka, Helios Domžale in Geoplin Slovan), "score" zasedbe iz Šoštanja pa je po devetih odigranih tekmah tri zmage in šest porazov.

Zlatorog : Elektra 92:57

Laško - Dvorana Tri lilije, gledalcev 300, sodniki: Jovanovič (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje), Česen (Kranj).

Zlatorog: Strnad 19 (3:5), Mašiæ 18 (1:1), Lučič 17 (3:9), Berdiel 18 (5:6), Dimec 6 (0:1), Nuhanovič 10 (4:4), Miljkoviæ 4.

Elektra Esotech: Bujan 3, Horvat 12 (3:4), Mravljak 6 (2:2), Novak 9 (5:6), Sjekloča 4 (2:2), Ivanovič 4, Lekič 2, Æup 14 (1:3), Karalič 3 (1:6).

Izbranci domačega stratega Aleša Pipana so odločno začeli obračun z gosti iz Šaleške doline in si ob koncu prve četrtine s trojko Strnada priigrali 13 točk naskoka (27:14), to prednost pa so držali vse do 17. minute (35:22). Končnico prvega polčasa so odigrali malce nezbrano, kar so Šoštanjčani izkoristili, s trojko Bujana in točkama Ivanoviča ter Novaka pa se približali le na pet točk zaostanka (31:36).

Zadrega favorizirane domače zasedbe je trajala tudi v začetku drugega polčasa, ko je Elektra Esotech v tretji minuti nadaljevanja tekmo postavila praktično v začetno izhodišče (42:40). V 26. minuti je bilo še vedno tesno (47:44), nato pa so gostitelji naredili delni izid 14:0 in štiri minute kasneje vodili z 61:44. Po tej domači "zaušnici" se gosti niso več pobrali, bolj ali manj so "statirali" in doživeli zelo visok poraz.

Zlatorog bo v naslednjem krogu gostoval na Polzeli, Elektra Esotech pa se bo na domačem igrišču pomerila z Loko Koper. Obe tekmi bosta v soboto, 6. decembra.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Aleš Pipan, trener Zlatoroga: "Dva povsem različna polčasa. V prvem smo igrali slabo, v drugem pa zavzeta igra v obrambi, stekli so nasprotni napadi, nato tudi met z razdalje in na komcu visoka zmaga.

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "V prvem polčasu smo z menjavami obramb smo zmedli Laščane. V nadaljevanju so moji igralci pokazali "pravi" obraz in sledila je katastrofa."