Elektra namučila "zmaje"

ELE 22. april, 2006
215
Elektra namučila
Sicer favorizirani Tivolčani so se z gosti iz Šoštanja mučili prav do zadnjih trenutkov srečanja in potrdili, da se vnovič nahajajo v krizi. Varovanci trenerja Dušana Hauptmana so se proti evroligašu brezkompromisno spustili v boj in bili v večini uvodne četrtine boljši tekmec, ...

Sportal; 22.4.2006, 22:10

Ljubljana - Košarkarji Uniona Olimpije so v 4. krogu lige UPC Telemach v hali Tivoli premagali Elektro Esotech, a so se morali za zmago kar pošteno potruditi.

Union Olimpija : Elektra Esotech 80:73 (21:20, 46:37, 59:55)

Dvorana Tivoli, gledalcev 250, sodniki: Kolar (Kranj), Poljanšek (Žiri), Strnad (Domžale).

Union Olimpija: Baždarič 15 (2:2), Szewczyk 17, Rannikko 15 (4:4), Markoišvili 12 (2:2), Halperin 7 (5:6), Jurkovič 4, Drobnjak 10 (4:6).

Elektra Esotech: Grošer 2, Bojič 16 (4:4), Nedeljkovič 14, Mali 8, Vidovič 10 (1:2), Čmer 8, Nuhanovič 7 (1:3), Ivanovič 8 (2:2).

Prosti meti: Union Olimpija 17:20, Elektra Esotech 8:11.
Met za tri točke: Union Olimpija 9:26 (Baždarič, Szewczyk in Rannikko po 3), Elektra Esotech 5:13 (Mali in Čmer po 2, Vidovič 1).
Osebne napake: Union Olimpija 14, Elektra Esotech 20.

Sicer favorizirani Tivolčani so se z gosti iz Šoštanja mučili prav do zadnjih trenutkov srečanja in potrdili, da se vnovič nahajajo v krizi. Varovanci trenerja Dušana Hauptmana so se proti evroligašu brezkompromisno spustili v boj in bili v večini uvodne četrtine boljši tekmec, gostitelji pa so šele s košem Baždariča ob izteku prvih deset minut le prišli do tesnega vodstva. Najboljši del igre Ljubljančanov je sledil v drugi četrtini, ko so s koši Poljaka Szewczyka in Finca Rannikka prišli do izdatnejšega vodstva (40:28) v 17. minuti, a to košarkarjev Elektre ni dotolklo in do konca prvega polčasa ter posebej v tretji četrtini so vzpostavili ravnotežje in si pred zadnjim delom priigrali aktivnejši rezultat.

Gostiteljem nikakor ni stekel met, ob tem so veliki tehnično grešili, predvsem v podajah, kar je bila le voda na mlin borbenim Šoštanjčanom, ki so prek Bojiča in Nedeljkoviča v 31. minuti prišli do tesnih 61:57. Zmaji so vnovič zbežali po košu Drobnjaka in prišli do vodstvo s 74:63 dobre tri minute pred koncem, a tudi to ni bilo dovolj, saj je bil zaostanek minuto pred zaključno sireno tesnih 77:73. V zadnjih sekundah so izkušenejši Tivolčani le strnili vrste in težje od pričakovanega prišli do sicer načrtovanih točk.