Elektra izgubila tekmo za tretje mesto po podaljšku

ELE 8. april, 2007
232
Tekmo za tretje mesto so bolje začeli košarkarji Geoplina Slovana in vodili skoraj ves prvi polčas. V drugi polovici dvoboja so Šoštanjčani pokazali bistveno boljšo igro in tako kmalu prevzeli vodstvo, zadržali pa ga vse do ...

Elektra : Geoplin Slovan 81:86* (12-19, 18-13, 24-20, 28-20)
* po podaljšku

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 350. Sodniki: Špendl in Inkret (oba Maribor), delegat Hudournik (Velenje).

Elektra: Golež 7, Matijevič 10, Bujan 24, Čosič 8, Zapušek 6, Krofl 2, Lekič 9, Lapanja 11, Divkovič 4

Geoplin Slovan: Zadnik 22, Hren 11, Petrovič 12, Škrlec 14, Nikolič 15, Ačimovič 2, Cvjetkovič 10

Prosti meti: Elektra 4/10 (40%), Geoplin Slovan 14/35 (40%)
Za dve točki: Elektra 28/58 (48%), Geoplin Slovan 30/55 (54%)
Za tri točke: Elektra 7/13 (53%), Geoplin Slovan 4/18 (22%)
Skoki: Elektra 24, Geoplin Slovan 51
Osebne napake: Elektra 30, Geoplin Slovan 23

Tekmo za tretje mesto so bolje začeli košarkarji Geoplina Slovana in vodili skoraj ves prvi polčas. V drugi polovici dvoboja so Šoštanjčani pokazali bistveno boljšo igro in tako kmalu prevzeli vodstvo, zadržali pa ga vse do zadnje minute rednega dela tekme. Igralci Slovana so zatem izenačili in imeli napad, v katerem je bila v zadnji sekundi storjena osebna napaka nad Cvjetkovičem, ki je po izteku rednega dela imel dva prosta meta, a oba zgrešil. S tem se je redni del končal z 72:72, odločitev o zmagovalcu pa se je prenesla v podaljšek.

V zadnjih 5 minutah so večino časa vodili Ljubljančani, a so jim košarkarji Elektre vztrajno sledili, v zadnjem napadu pa celo imeli možnost za nov podaljšek. A kaj, ko žoge niso pravočasno spravili v igro, kar je z odločilnim košem kaznoval Uroš Zadnik in moštvu Geoplina Slovana zagotovil 3. mesto v državnem prvenstvu.