Elektra iz Šentjurja praznih rok

ELE 15. februar, 2009
199
Košarkarji Alposa so dosegli šele drugo zmago v letu 2009 in skupno peto v tej sezoni. Tako so prekinili niz petih porazov in hkrati Elektri Esotech zadali tretji zaporedni neuspeh. Šoštanjčani so si s petim porazom v zadnjih šestih nastopih močno otežili naskok na sedmo mesto, ki vodi v ligo za prvaka.

Alpos Šentjur : Elektra Esotech 93:86

Šentjur - Dvorana OŠ Hruševec-Šentjur, gledalcev 200, sodniki: Lovšin, Javor (oba Ljubljana), Česen (Kranj).

Alpos Šentjur: Lapornik 12 (7:10), Avdibegoviæ 7 (2:2), Sebiæ 7 (4:4), Brown 13 (3:8), Glavaš 25 (4:8), McCoy 14 (2:4), Sadibašiæ 7, Ferme 8 (0:1).

Elektra Esotech: Džambiæ 3, Horvat 17, Novak 2, Sjekloča 9 (3:6), Ivanovič 25 (6:7), Lekič 2, Æup 22 (1:2), Karalič 6.

Gostje so tekmo začeli zelo navdahnjeno in bili v prvih desetih minutah popolni gospodar na parketu dvorane v Šentjurju. Tik pred zaključkom prvih desetih minut so celo povedli z desetimi točkami prednosti (17:27). Tu pa se je tudi končal njihov pohod na osmo zmago. Gostitelji so z delnim izidom 18:2 obrnili potek srečanja (35:29), se trdno usidrali v vodstvu in po zaslugi odlične igre Glavaša (17 točk v prvem polčasu) prednost rutinirano zadržali do konca.

Liga UPC se bo nadaljevala 28. februarja, saj je prihodnji konec tedna na sporedu zaključni turnir pokala Spar v Laškem. Elektra Esotech se bo v četrtfinalu v petek pomerila s TCG Mercatorjem.

IZJAVA TRENERJEV PRED TEKMO:

Damjan Novakovič, trener Alposa: "Samo v prvi četrtini so bili nasprotniki boljši. V vseh drugih delih tekme smo imeli vajeti igre v svojih rokah. Elektra  je v zadnjih minutah srečanja zaostanek sicer znižala, a nikakor ni mogla ogroziti naše zmage."

Borut Cerar, trener Elektre: "Zmagala je bolj borbena ekipa. Čestitam nasprotniku za zmago."