Elektra : Helios 104:106 po podaljšku

ELE 16. maj, 2005
195
V dvorani Biba Rock se je odvijala prava drama. Še štiri minute pred koncem tekme je imel Helios deset točk naskoka (85:75), nakar je Čmer zadel dve trojki, njegovi soigralci ...

Sportal, 14.5.2005, 22:41

Pomembna zmaga Heliosa

Šoštanj - Košarkarji Heliosa so v 7. krogu SKL za prvaka po podaljšku premagali Elektro s 106:104.

Elektra : Helios 104:106 po pod. (91:91, 60:67, 40:47, 26:21)

Dvorana OŠ Biba Rock, gledalcev 700, sodniki: Kolar (Kranj), Boltauzer, Špendl (oba Maribor).

Elektra: Duščak 24 (6:7), Mirkoviæ 17 (9:9), Ručigaj 9 (4:8), Krejič 2, Buršič 15 (4:8), Vidovič 4 (1:2), Čmer 27 (6:6), Nuhanovič 4, Ivanovič 2 (2:2).

Helios: Lorbek 25 (12:13), Janža 9 (2:5), Zalokar 7 (3:6), Dimnik 3, Žerak 3 (1:2), Grum 18 (7:7), Blaževski 8 (2:4), Ercegoviæ 18 (4:5), Laškevič 15 (1:3).

Prosti meti: Elektra 32:42, Helios 32:45.
Met za tri točke: Elektra 14:34 (Čmer 7, Duščak 4, Ručigaj, Buršič, Vidovič), Helios 6:19 (Lorbek 3, Janža, Dimnik, Grum).
Osebne napake: Elektra 36, Helios 36.
Pet osebnih: Grum (30.), Žerak (35.), Nuhanovič (37.), Buršič (37.), Ercegovič (39.), Krejič (40.), Ručigaj (43.).

Helios je dobil verjetno odločilno tekmo za uvrstitev v polfinale DP in s tem vstopnico za ligo Goodyear v prihodnji sezoni. Domžalčani bodo v zadnjih treh krogih gostili Pivovarno Laško in Krko ter odšli v goste k Slovanu, Šoštanjčani pa se bodo pomerili s tremi najmočnejšimi ekipami Olimpijo, Slovanom in Laškim.

V dvorani Biba Rock se je odvijala prava drama. Še štiri minute pred koncem tekme je imel Helios deset točk naskoka (85:75), nakar je Čmer zadel dve trojki, njegovi soigralci še nekaj običajnih košev in slabi dve minuti pred koncem je bil rezultat 87:89. 19 sekund pred iztekom rednega časa je Zalokar zadel le en prosti met za 89:91, tik pred iztekom časa pa je Ručigaj izpod koša izsilil podaljšek. Čeprav so gostitelji po dveh zaporednih trojkah Čmera povedli s 101:99, so morali v zaključku priznati premoč natančnejšim gostom, ki so se dolgo v noč veselili ene najpomembnejših zmag v sezoni.