Elektra Esotech zmagala na Gorenjskem

ELE 19. november, 2006
228
V 6. krogu Lige UPC Telemach je Elektra Esotech gostovala pri ekipi Triglav iz Kranja, za katero igra tudi nekdanji slovenski reprezentant in bivši igralec Union Olimpije Roman Horvat. Domača ekipa je v prvem polčasu držala stik z gosti, v drugem polčasu pa je Elektra vodila že za 13 točk in na koncu tudi zasluženo slavila zmago z rezultatom 70:76. Pri Elektri se je ...

Triglav Kranj : Elektra Esotech 70:76 (15-18, 16-13, 13-19, 26-26)

V 6. krogu Lige UPC Telemach je Elektra Esotech gostovala pri ekipi Triglav iz Kranja, za katero igra tudi nekdanji slovenski reprezentant in bivši igralec Union Olimpije Roman Horvat. Domača ekipa je v prvem polčasu držala stik z gosti, v drugem polčasu pa je Elektra vodila že za 13 točk in na koncu tudi zasluženo slavila zmago z rezultatom 70:76. Pri Elektri se je najbolj razigral Srboljub Nedeljkovič, ki je dosegel kar 25 točk.

Z drugo zmago v sezoni 2006/07 se je Elektra Esotech povzpela na 8. mesto na lestvici Lige UPC Telemach.

Športna dvorana Planina v Kranju, gledalcev 89. Sodniki: Andrej Jelen (Lj), Uroš Kolar (Ig) in Ivan Žebeljan (Mb), delegat Andrej Kobilica (Ljubljana).

Triglav Kranj: Horvat 19, Cvek 3, Hočevar, Hladnik 13, Varagič 9, Grušovnik 3, Julevič 17 in Perko 6.

Elektra Esotech: Dobovičnik, Ručigaj 10, Nedeljkovič 25, Jeršin 15, Vidovič 4, Goršek 4, Čmer 13, Pojatina in Mihalič 5.

Zunanja povezava: statistika tekme.

Izjavi obeh trenerjev po tekmi:

Franci Podlipnik, trener Triglava: »Čestitam tekmecem za zasluženo zmago. Kljub razpletu sem zadovoljen, saj smo dokazali, da s takim pristopom in obetajočo se okrepitvijo prav lahko kmalu dosežemo zmago v ligi UPC Telemach.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Napovedi so se izkazale kot pravilne, saj nas je čakala težka tekma. Košarkarjem Triglava lahko le čestitam za srčno in borbeno igro. Še zdaleč niso tako slabi, kot kaže njihov položaj na lestvici in v nadaljevanju lige UPC Telemach se bo v Kranju opekla še marsikatera ekipa. Mi smo tokrat igrali slabo, na trenutke tudi katastrofalno, a svojim košarkarjem lahko kljub temu čestitam, saj so zmagali s slabo igro.«

12. Triglav 6 - 6

7. krog Lige UPC Telemach: Elektra Esotech igra v sredo, 22.11. ob 20. uri v Športni dvorani Šoštanj proti Geoplin Slovanu.