Elektra Esotech : Zlatorog Laško 66:82

ELE 8. april, 2009
229

Po izenačenem prvem polčasu je Zlatorog v drugem delu pritisnil na plin in počasi ter vztrajno višal razliko. Odločilno obdobje je bilo med 29. in 34. minuto, ko je varovancem trenerja Aleša Pipana uspel delni izid 11:2, ki jih je od štirih točk prednosti (59:55) popeljal do naskoka 70:59.

šoštanj - športna dvorana, gledalcev 400, sodniki: Boltauzer (Maribor), Gajšek (Trbovlje), E. Javor (Ljubljana).

Elektra Esotech: Horvat 5, Čošič 1 (1:2), Novak 18 (3:4), Sjekloča 10, Lekič 2, Æup 21 (5:5), Radunovič 9 (1:1).

Zlatorog: Strnad 18 (2:4), Mašiæ 5, Lučič 2, Koštomaj 7 (1:2), Hunter 28 (10:12), Nuhanovič 4 (2:3), Miljkoviæ 2 (2:4), Krejiæ 13 (4:4), Jenkins 3 (1:1).

Laščani so dosegli drugo zmago v nizu, Elektra Esotech pa ostaja edina ekipa v skupini za prvaka še brez zmage.

Izstopal je dosežek Američana Vincenta Lerona Hunterja, ki je zbral statistični indeks 42. Dosegel je 28 točk (met iz igre 9:12), zbral 12 skokov, nad njim pa so tekmeci storili dvanajst osebnih napak. Hunter je v drugem polčasu dosegel 18 točk, kar je Zlatorogu ob uspešni predstavi Nejca Strnada (18 točk) in Daria Krejiča (13) zadostovalo za mirno končnico, v kateri domačini brez Nikole Ivanoviča niso bili dorasel tekmec.

Laščani bodo tekmo sedmega kroga odigrali že v petek, in sicer v dvorani Tri lilije proti Heliosu, Elektra Esotech pa bo v soboto gostovala v Kopru.

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Kljub neugodnim vremenskim pogojem in polni luni smo igrali odlično, a zasluženo izgubili.."

Aleš Pipan, trener Zlatoroga: "Težka, a zaslužena zmaga."