Elektra Esotech : Zhejiang Wanma Cyclones club 67 : 71

ELE 25. september, 2006
204
Igralci Elektre so srečanje pričeli zelo nezbrano, tako da si je domača ekipa hitro priigrala 10 točk prednosti (12:2). Po minuti odmora trenerja Bojana Laziča je gostujoča ekipa nekako le uspela vzpostaviti ravnotežje na terenu. Kljub temu je domača ekipa ...

(13:24), (19:16), (9:14), (26:17)

Dobovičnik 2, Bujan, Ručigaj 12 (1:2), Nedeljkovič 12 (2:2), Jeršin 8 (2:2), Hostnikar, Goršek 4, Čmer 15 (8:9), Pojatina 4, Mihalič 10 (2:2)

Ponedeljek, 25.9., Univerzitetna športna dvorana Xiasha Hangzhou (Provinca Zheijang, Kitajska), gledalcev 2.000.

Igralci Elektre so srečanje pričeli zelo nezbrano, tako da si je domača ekipa hitro priigrala 10 točk prednosti (12:2). Po minuti odmora trenerja Bojana Laziča je gostujoča ekipa nekako le uspela vzpostaviti ravnotežje na terenu. Kljub temu je domača ekipa "konjev" (v prevodu) zaključila prvo četrtino s prednostjo 11 točk. V drugi četrtini se je ob izenačeni igri Elektra približala domači ekipi na največ 6 točk zaostanka, ob polčasu pa je znašal zaostanek 8 točk.

Tretja četrtina je ponudila igro s trdno obrambo, domačini pa so na podlagi veliko boljšega skoka pod obroči vztrajno povečevali razliko. Ta je znašala v zadnji četrtini že 14 točk (65:51). V zadnjih petih minutah srečanja pa so igralci Elektre zaigrali podobno kot proti ekipi Sports Ambassadors USA in 16 sekund pred koncem tekme prišli do 2 točk zaostanka (65:67). S taktičnimi osebnimi napakami so poskušali spremeniti potek srečanja, vendar so domači igralci z natančnim izvajanjem prostih metov uspeli zadržati prednost. S tem je domača ekipa drugič zmagala v medsebojnih obračunih, saj je bil rezultat prve tekme, ki sta jo odigrali ekipi 21.9., 58 : 61 v korist domače ekipe.

Tekma je bila odigrana ob otvoritvi nove košarkarske dvorane v univerzitetnem središču mesta Hangzhou.