Elektra Esotech : Zhejiang Wanma Cyclones club 58 : 61

ELE 21. september, 2006
207
Elektra Esotech si je z agresivno obrambo proti ekipi Zhejiang Wanma Cyclones club, ki igra v ligi CBA oz. 1. kitajski ligi, v prvi četrtini priigrala 7 točk prednosti. Tudi v začetku druge četrtine je Elektra nadaljevali z dobro igro in si priigrali najvišjo prednost pri ...

ELEKTRA ESOTECH : ZHEJIANG WANMA CYCLONES CLUB 58 : 61
(16:9, 13:14, 17:20, 12:18)

21.9.2006, Športna dvorana Yuhang (distict of Hangzhou), gledalcev 3.000.

Strelci za Eletro Esotech: Ručigaj 23 (4 trojke), Jeršin 11 (1 trojka), Nedeljkovič 7, Mihalič 6 (1 trojka), Čmer 5 (1 trojka), Dobovičnik 4 in Pojatina 2.

Elektra Esotech si je z agresivno obrambo proti ekipi Zhejiang Wanma Cyclones club, ki igra v ligi CBA oz. 1. kitajski ligi, v prvi četrtini priigrala 7 točk prednosti. Tudi v začetku druge četrtine je Elektra nadaljevali z dobro igro in si priigrali najvišjo prednost pri 22:13. V tem obdobju je zlasti dobro igral Ručigaj, ki je v prvem polčasu dosegel 15 tock. Elektra je polčas dobila z razliko 6 tock.

Tudi začetek drugega polčasa je bil obetaven, saj je Elektra povedla za 11 tock (40:29). Nato je sledil rahel padec v igri in tretja četrtina se je koncala s 46:43. V zadnji četrtini se je bil hud boj za vsak dosežen koš. Domačini so prvič izenačili na 53:53 in sicer 3:44 minute pred koncem tekme. Dve minuti pred koncem tekme so domačini prvič povedli s 57:55, vendar so gostje iz Slovenije minuto in pol pred koncem tekme s trojko Čmera zopet prišli v vodstvo s 58: 57. Na koncu je imela Elektra še zadnji napad za izenačenje, vendar je trojka Jeršina iz težkega položaja za malo zgrešila cilj. Sodniški kriterij je ponovno bil zelo neugoden za Elektro, saj na Kitajskem očitno obstajata dva kriterija. Kljub temu pa so igralci Elektre s svojo borbenostjo dostojno zastopali barve svojega kluba.

Zanimivost s tekme je ta, da je v ekipi Zhejiang Wanma Cyclones club kot eden izmed dveh tujcev nastopil tudi Sumali Samake, ki bi moral lansko sezono okrepiti Geoplin Slovan, vendar zaradi težav z vizo, do tega prestopa ni prišlo.