Elektra Esotech : Zagorje

ELE 7. februar, 2009
201
Trener Šoštanjčanov Borut Cerar je kljub prednosti domačega igrišča že pred dvobojem napovedal, da so Zagorjani za Elektro tradicionalno neugoden nasprotnik, obenem pa poudaril, da si njegova ekipa želi obe točki, saj se liga počasi že preveša v odločilno obdobje. Zmage si je želel tudi gostujoči trener Dušan Hauptmana, nekdanja legenda slovenske košarke, ki je bil pred tekmo zadovoljen, da je njegova ekipa spet popolna in ima zato dodatno samozavest. Tesne zmage so se na koncu veselili Zagorjani, ki so Šoštanjčane prehiteli tudi na lestvici.

Elektra : Zagorje 86:88

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Boltauzer, Petek, Žebeljan (vsi Maribor).

Elektra Esotech: Horvat 12 (2:2), Mravljak 2, Novak 15, Sjekloča 5 (1:2), Ivanovič 29 (2:3), Lekič, Æup 13 (2:4), Carr 5, Karaliæ 5 (1:4).

Zagorje: Percel 4, Goodrich 41 (7:8), Savkoviæ 6 (2:2), Bajramliæ 6 (2:2), Paris 24 (6:7), Jurič, Johnson 7 (3:8).

V izredno razburljivi končnici so gostitelji slabi dve minuti pred koncem po košu Æupa povedli s 86:85 ter razveselili svoje navijače. To pa je bil tudi zadnji koš gostiteljev na tekmi. Najboljši posameznik večera Goddrich, skupaj je dosegel kar 41 točk, je v naslednjem napadu spet poskrbel za minimalno vodstvo gostov. V zadnji minuti in pol pa sta bili obe ekipi v končnici nespretni v zaključevanju akcij. Ko je Horvat pet sekund pred koncem zgrešil met za tri točke, je Æup skušal gostiteljem z osebno napako priigrati še en napad, a je pomagal le Johnsonu, ki je zadel enega od dveh prostih metov, da je postavil končni izid.

Pred tem je v prvem delu dolgo kazalo na zanesljivo zmago gostov. Zagorjani so že v prvem delu povedli z 10:20, v drugem pa nato tudi že s 24:39. Tudi v tretji četrtini so Zagorjani še vodili s 15 točkami prednosti pri izidu 44:59, nato pa se je začel učinkovit lov domače ekipe. Slednja se je še v istem delu igre približala na 64:68. V zadnjem delu pa so gostje izid že v uvodnih minutah poravnali na 70:70 in moštvi sta končnico, v kateri so imeli potreben kanček sreče varovanci Dušana Hauptmana, začeli iz enakovrednega položaja.

V naslednjem krogu Zagorje že v petek ob 20. uri gosti moštvo s Polzele, Elektra pa v soboto (19.00) odhaja na gostovanje v Šentjur.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Borut Cerar, trener Elektre: "Nasprotniku čestitam za zmago. Moji varovanci so priložnost za zmago izpustili iz rok že v prvem polčasu."

Dušan Hauptman, trener Zagorja: "Odigrali smo zanimivo in borbeno tekmo, v kateri smo imeli kar nekaj vzponov in padcev. Na koncu smo se zbrali in slavili zmago."