Elektra Esotech v 2008 še ne pozna poraza

ELE 2. februar, 2008
200
Ekipa iz Šoštanja je dosegla že četrto zaporedno zmago, po Rogli, Krki in Kraškem zidarju pa je na kolena spravila še Alpos iz Šentjurja in se še bolj utrdila v srednjem delu lestvice...
Elektra Esotech : Alpos Šentjur 85:83 (9:16, 26:17, 18:20, 32:30)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 400, sodniki: Petek (Maribor), Horvat (Ljubljana), Rener (Koper).

Elektra Esotech: Ličartovsky 11 (3:3), Ivanovič 6 (2:2), Kunc 13 (1:2), Vrečko 22 (9:10), Jeršin 5 (5:5), Goršek 6, Šimunič 13 (1:2), Bubnič 9 (1:3).

Alpos Šentjur: Palčnik 3, Lapornik 7 (3:3), Dragšič 15 (8:8), Sebič 1 (1:2), Kobale 8 (4:4), Ribežl 6 (2:2), Koštomaj 13 (4:5), Nedeljkovič 11 (3:5), Misirača 19 (2:2).

Ekipa iz Šoštanja je dosegla že četrto zaporedno zmago, po Rogli, Krki in Kraškem zidarju pa je na kolena spravila še Alpos iz Šentjurja in se še bolj utrdila v srednjem delu lestvice. Alpos ostaja na devetem mestu lestvice UPC Telemach z razmerjem zmag in porazov 5:13.

Gosti so odločno začeli dvoboj proti in si prek veterana Ervina Dragšiča v 7. minuti priigrali vodstvo desetih točk (14:4), uvodno četrtino pa zaključili s sedmimi točkami prednosti (16:9). V nadaljevanju so varovanci domačega stratega Ivana Stanišaka vendarle ujeli ritem in v 17. minuti po dolgem času znova povedli s 27:26, na odmor pa odšli z dvema točkama zaloge. V drugem polčasu so Šentjurčani vztrajno kazali svoje zobe in bili povsem enakovredni favoriziranim gostiteljem, ki so si šele v 38. minuti priigrali nekaj več prednosti (79:72). Gosti se niso predali, 21 sekund pred koncem so s točkama Tadeja Koštomaja izenačili na 83:83, osem sekund pred koncem pa je zmagoviti točki za gostitelje dosegel junak in najbolj učinkovit strelec negotovega in izenačenega obračuna Žan Vrečko.

Košarkarji Elektre bodo v torek, 5. februarja, igrali zaostalo domačo tekmo 14. kroga z Geoplinom Slovanom, Alpos Šenjur pa se bo 16. februarja v gosteh pomerila s Hopsiji.

Statistika tekme!

Izjavi po tekmi:

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Tekma je bila zelo trda in borbena. Čestitam tako moji ekipi kot tekmecem za korekten boj. Poudaril pa bi, da je bila tekma malce umazana, a to ni ne naša ne krivda Šentjurčanov, ampak gre za višjo silo. To se dogaja zelo pogosto. Vesel sem zmage, s katero smo si skorajda že zagotovili nastop v ligi UPC Telemach za prvaka."

Boštjan Kočar, trener Alpos Šentjur: "Čestitati moram mojim igralcem, ki so dali vse od sebe, poznal pa se nam primanjkljaj skoka v obrambi. Kljub temu smo po peti osebni napaki Aleša Kunca tekmece ujeli, za kaj več pa nam je zmanjkalo moči.«