Elektra Esotech - Union Opimpija 60:81

ELE 7. maj, 2006
199
Državni prvaki so jezo in nemoč po porazu v prejšnjem krogu proti Geoplinu Slovanu stresli nad ekipo iz Šoštanja...

Sportal, 6.5.2006

Ožbolt najnatančnejši

Šoštanj - Košarkarji Uniona Olimpije so v 9. krogu lige UPC Telemach premagali Elektro Esotech z 81:60 (28:12, 53:24, 68:42).

Elektra : U. Olimpija 60:81 (12:28, 24:53, 42:68)

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 600, sodniki: Jelen (Ljubljana), Boltauzer, Poljanšek (oba Maribor).

Elektra Esotech: Dobovičnik 4 (2:2), Bojič 6 (2:2), Nedeljkovič 9 (1:2), Mali 13 (3:4), Čmer 12 (7:8), Nuhanovič 8 (2:4), Ivanovič 8 (3:4).

Union Olimpija: Božovič 4, Baždarič 3, Stringer 9, Ljubotina 13 (9:10), Rizvič 2, Rannikko 17 (2:2), Markoišvili 5 (2:2), Jurkovič 7, Drobnjak 2, Ožbolt 19.

Prosti meti: Elektra Esotech 20:26, Union Olimpija 13:14.

Met za tri točke: Elektra Esotech 4:12 (Mali 2, Čmer, Ivanovič), Union Olimpija 16:37 (Rannikko 5, Ožbolt 5, Stringer 3, Baždarič, Markoišvili, Jurkovič).

Osebne napake: Elektra Esotech 15, Union Olimpija 23.

Pet osebnih: Božovič (35.).

Dvoštevilčno razliko, okoli katere se je nato vrtela cela tekma, so dosegli že v prvi četrtini (v prvem polčasu so zadeli deset trojk), tako da je bil preostanek srečanja manj zanimiv kot prvi obračun teh dveh ekip v Tivoliju, ki je bil odločen šele v zaključnih minutah.

Union Olimpija bo v polfinale proti Heliosu - prvi tekmi sta na sporedu prihodnjo soboto - štartala z drugega mesta, Elektra pa bo igrala z Geoplin Slovanom.