Elektra Esotech : Union Olimpija 79:84

ELE 18. marec, 2009
223

Uvodni nastop štirinajstkratnih prvakov Slovenije v državnem prvenstvu se je končal s pričakovano zmago, vendar so se morali košarkarji Uniona Olimpije zanjo krepko potruditi. V ponovitvi finala pokala Spar izpred meseca dni so bili namreč šoštanjčani več kot dostojen tekmec, ki je trenerju gostov Juretu Zdovcu povzročil kar nekaj sivih las.

šoštanj - športna dvorana, gledalcev 800, sodniki: Vučkovič (Maribor), Mlakar (škofja Loka), Javor (Ljubljana).

Elektra Esotech: Novak 12 (1:2), Sjekloča 6 (0:2), Ivanovič 20 (4:6), Æup 16 (4:8), Radunovič 17 (2:2), Karaliæ 8 (1:1).

Union Olimpija: Greene 3 (1:2), Klobučar 10 (3:6), Rudež 6, Hukiæ 7 (1:1), Begiæ 19 (3:4), Goluboviæ 14 (6:7), Ožbolt 12, Nešoviæ 7, Maravič 6 (2:3).

Ko je Union Olimpija proti koncu prvega polčasa povedla s 16 točkami razlike (29:45), je kazalo, da je odpor Elektre Esotecha dokončno strt. Vendar se domačini niso predali in na krilih razpoloženega Ivanoviča (20 točk) so v drugem polčasu z agresivno igro vztrajno nižali zaostanek. V 28. minuti so prišli na vsega štiri točke zaostanka (54:58), tudi v nadaljevanju srečanja pa so tekmecu dihali za ovratnik. Končna razlika petih točk potrjuje besede vseh osmih trenerjev pred začetkom končnice za prvaka, da bodo boji v elitni skupini lige UPC še kako zanimivi in kakovostni.

Jure Zdovc je priložnost ponudil skoraj vsem svojim varovancem (največ točk je dosegel Begiæ 19), med njimi tudi novi okrepitvi, 24-letnemu ameriškemu branilcu Brianu Greenu (196 cm), ki je v desetih minutah na parketu dosegel tri točke, zbral tri skoke in enkrat natančno podal.

V drugem krogu (25. 3.) bo Elektra Esotech gostila Helios, Union Olimpija pa se bo v dvorani Tivoli srečala s Hopsi s Polzele.

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Olimpija je upravičila vlogo favorita. Menim pa, da še nikoli nismo bili tako blizu zmage nad Union Olimpijo. Svojemu moštvu čestitam za odlično igro."

Jure Zdovc, trener Union Olimpije: "Tako kot smo pričakovali, je bila to težka tekma, saj je domače moštvo igralo neobremenjeno in bilo natančno v metih z vseh mest. Tekmo nam ni uspelo prelomiti. Dvakrat smo bili na dobri poti, da pobegnemo na 20 točk prednosti, a se je Elektra Esotech vedno našla način za vrnitev. Svojim fantom čestitam za zmago."

POROČILO S TEKME JE BILO OBJAVLJENO TUDI V POROČILIH RTV SLOVENIJA ob 22. uri (prispevek o Ligi UPC se prične ob 6:45 minuti oddaje)