Elektra Esotech težka ovira za Laščane

ELE 3. februar, 2007
227
V 16. krogu lige UPC Telemach so igralci Elektre Esotech gostovali pri ekipi Zlatoroga iz Laškega. Domačini so bili v končnici tekme bolj zbrani in na koncu zasluženo zmagali z rezultatom 92:83

Elektra Esotech nudila dober odpor Laščanom

Domačini so bili skozi vso srečanje v rahli rezultatski prednosti in šele v zadnjih sekundah tekme naredili občutnejšo razliko 9 točk. Igralci Elektre Esotecha so dobro zadevali, še posebno v prvem polčasu ko so imeli kar 84-odstotno natančnost, vendar je zmagovalca odločil skok. Domači so pod Šoštanjskim košem pobrali polovico od skupno 28 odbiti žog. Poleg tega so prisilili goste še v veliko število izgubljenih žog. Najbolj razpoložena igralca sta bila Jack Ingram pri Zlatorogu in Blaž Ručigaj pri Elektri Esotech, oba z 31 točkami.

Izjavi po tekmi

Zoran Martič, trener Zlatoroga: »Gostje so imeli v prvem polčasu kar 84-odstoten met iz igre, po odmoru pa smo jih z boljšo obrambo le zaustavili. Ker smo vodili praktično vso tekmo, je naša zmaga zaslužena in z njo smo že tudi teoretično v ligi za prvaka.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Z dovolj kakovostno igro smo Laščane prisilili k eni njihovih boljših predstav v sezoni. Odločila je individualna kakovost posameznikov, moji igralci pa si pohvale zaslužijo za borbenost in željo.«

Zlatorog - Elektra Esotech 92:83 (72:66, 51:50, 31:27)

Dvorana Tri lilije, gledalcev 350, sodniki Gojkovič (Ljubljana), Valič (Preddvor) in E. Javor (Ljubljana)

Zlatorog:Globovnik, Stojakovič 4, Alispahič 8, Brčina, Maček 9, Mali 17, Horvat, Ingram 31, Vrečko 4, Williams 16, Nuhanovič 3

Elektra Esotech: Dobovičnik, Mravljak, Hostnikar, Ručigaj 31, Kunc 19, Nedeljkovič 2, Jeršin 12, Vidovič 8, Goršek, Čmer 7, Mihalič 4