Elektra Esotech slabša od ekipe iz Jadranske lige

ELE 28. oktober, 2007
199
V 3. krogu Lige UPC Telemach je Elektra Esotech že v torek na Kodeljevem odigrala tekmo proti ekipi Geoplin Slovana, ki nastopa tudi v Jadranski ligi. Ker so bili domačini nesporni favoriti srečanja, so tekmo tudi dobili, Elektro pa se bo v torek zvečer v okviru Pokala SPAR pomerila z ekipo Rudarja, v soboto pa doma pričakuje ekipo Rogle.

3. krog lige UPC Telemach 2007/08

Geoplin Slovan : Elektra Esotech 100:80 (18:17, 32:23, 23:20, 27:20)

Ljubljana, 23. oktobra - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 250, sodniki: Horvat (Ljubljana), Dovč (Domžale), Česen (Kranj).

Geoplin Slovan: Clemons 7 (1:2), Vesely 3 (3:4), Nikolič 13 (0:1), Mlakar 12 (4:4), Klobučar 15 (10:10), Novak 19 (8:8), Jovanovič 15 (5:6), Samadan 8 (1:2), Modrič 13 (3:5).

Elektra Esotech: Dobovičnik 2, Ličartovsky 6, Kunc 4 (2:3), Vrečko 11 (6:6), Jeršin 11 (2:5), Vidovič 17 (5:6), Goršek 3 (3:4), Bogešič 8 (2:2), Šimunič 21 (5:6).

Prosti meti: Geoplin Slovan 35:42, Elektra Esotech 25:32.

Met za tri točke: Geoplin Slovan 10:24 (Nikolič 3, Novak 3, Mlakar 2, Klobučar, Samadan), Elektra Esotech 6:17 (Vidovič 4, Vrečko, Jeršin).

Osebne napake: Geoplin Slovan 29, Elektra Esotech 32.

Geoplin Slovan je uspešno začel nastope v ligi UPC Telemach. Potem ko je uvodni tekmi prvenstva prestavil na kasnejši termin, je v tretjem krogu brez večjih težav ugnal ekipo Elektre Esotecha.

Dve osvojeni točki, predvsem pa prepričljiva zmaga in visoka razlika, sta blagodejno vplivali na igralce Geoplina Slovana, ki so v ligi NLB zabeležili pet zaporednih porazov. Tekma v dvorani Kodeljevo ni imela zgodovine, saj so bili domačini veliki boljši tekmec. Po prvih dvajsetih minutah so vodili z 12 točkami prednosti, razliko pa so v nadaljevanju še povišali (71:47) in na koncu slavili s plus 22.

Geoplin Slovan bo v naslednjem krogu (30. 10.) gostoval v Kopru, Elektra Esotech pa bo 3. novembra gostila Roglo.

Statistika tekme!

Izjavi trenerjev po tekmi:

Aleksander Sekulič, trener Geoplina Slovana: "Sprva je bila tekma izenačena, a potem, ko smo presegli živčnost, ki je bila verjetno posledica nekaj zaporednih porazov v ligi NLB, nam je steklo. Že v drugi četrtini smo si priigrali visoko vodstvo in nato do konca brez težav kontrolirali tekmo in rezultat ter zasluženo zmagali."

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Moštvo Geoplina Slovana je zmagalo povsem zasluženo, za kar lahko tako igralcem kot trenertju tekmecev le čestitam. Dobro smo igrali v uvodni četrtini in v drugi polovici tretje, kar pa je za tako kakovosto ekipo, kot jo imajo Kodeljevčani, premalo. Čaka nas še veliko dela, posebej v obrambi, priložnost pa bomo morali iskati proti ekipa naše ravni."

Ostali rezultati 3. kroga:

• Luka Koper : TCG Mercator 82:74 (16:22, 15:12, 24:26, 27:14)
  • Rogla Zreče : Zlatorog Laško 61:88 (4:23, 22:18, 15:22, 20:25)
  • Kraški zidar Jadran : Zagorje KD Finančna točka 93:68 (25:21, 16:18, 24:18, 28:11)
  • Alpos Šentjur : Hopsi Polzela 101:93 (31:30, 25:18, 16:22, 29:23)
  • Krka : Helios Domžale 69:71 (26:12, 16:28, 11:12, 16:19)