Elektra Esotech - Šenčur CP KR 98:78

ELE 7. april, 2010
210

Elektra Esotech je pričakovano in zanesljivo dobila tekmo, ki ni odločala prav o ničemer. šoštanjčani so si namreč že davno tega zagotovili prvoligaški status tudi v prihodnji sezoni, šenčur CP Kranj pa bo odslej igral v...

ELEKTRA ESOTECH - šENČUR CP KRANJ 98:78
(26:8, 23:15, 23:14, 26:41)

šoštanj, 07.04.2010,športna dvorana šoštanj, gledalcev 150, sodniki: E. Javor, Fišer (oba Ljubljana), Gaber (Žiri).

Elektra Esotech: Golež 7 (2:2), Bukovič 3 (3:4), Čosič 9 (1:2), Podvršnik 8, Bilič 18 (0:1), Lelič 17 (5:6), Lekič 13, Æup 9 (3:6), Miljkoviæ 7 (1:2), Nuhanovič 7 (1:1).

šenčur CP Kranj: Horvat 9 (1:1), Cvek 5 (1:2), Kerič 2, Virijeviæ 5, Tomič 2, Ninič 15 (3:3), Troppan 10, Ristič 5 (1:1), Urbanc 13 (3:3), Hladnik 12 (5:5).

Prosti meti: Elektra Esotech 16:24, šenčur CP Kranj 14:15.
Met za tri točke: Elektra Esotech 12:25 (Bilič 4, Čošič 2, Podvršnik 2, Lelič 2, Golež, Lekič), šenčur CP Kranj 4:15 (Troppan 2, Hladnik, Virijeviæ).
Osebne napake: Elektra Esotech 18, šenčur CP Kranj 24.
Pet osebnih: Cvek (40.).

Elektra Esotech je pričakovano in zanesljivo dobila tekmo, ki ni odločala prav o ničemer. šoštanjčani so si namreč že davno tega zagotovili prvoligaški status tudi v prihodnji sezoni, šenčur CP Kranj pa bo odslej igral v 1. B SKL. Gostje so se v zadnjih petih minutah izognili rekordnemu porazu, ki jim ga je v 13. krogu zadal LTHcast Mercator s 39 točkami razlike.

Že prva četrtina je napovedala rekordno zmago enih oziroma poraz drugih. Elektra Esotech je goste omejila na vsega osem točk, nekoliko več usmiljena je imela v drugih desetih minutah, v katerih so gostje dosegli petnajst točk, znova pa je zategnila uzde v tretjem delu, po katerem je semafor kazal rezultat 72:37. Ko je bilo v 34. minuti 84:49, je bil rekord sezone na dosegu roke, toda šenčur CP Kranj je v zaključku vendarle zaigral nekoliko bolje, domači trener je hkrati ponudil priložnost tudi rezervistom, tako da se je tekma končala z "vsega" 20 točkami razlike. šenčur je zadnjo četrtino dobil z 41:26.

V naslednjem krogu bo Elektra Esotech gostila Luko Koper, šenčur CP Kranj pa je prost.

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"Fantje so odigrali tako, kot smo se zmenili v garderobi, večji del tekme pa so bili na parketu mlajši igralci, ki so izkoristili svojo priložnost in sem na njih zelo ponosen."

Grega Jeras, trener šenčurja CP Kranja:

"Na tokratni tekmi proti Elektri Esotech bi lahko doživeli pravo katastrofo, lahko bi izgubili tudi s 50 točkami razlike, a smo jih na srečo v zadnji četrtini dosegli 41 in zmanjšali razliko na znosnih 20 točk."

IZJAVI TRENERJEV PRED TEKMO:

"Na tekmi proti šenčurju CP Kranju pričakujem zmago in upam, da bodo izkušenejši igralci pokazali toliko odgovornosti, da se bodo v igro lahko vključili tudi mlajši košarkarji."

"Na dozdajšnjih treh tekmah z Elektro Esotech smo pokazali različne obraze, od zelo slabe pa do dobre igre. Želim, da bi kljub situaciji, v kateri se nahajamo, zbrali dovolj volje in prikazali dobro igro."