Elektra Esotech pri državnih prvakih

ELE 3. maj, 2008
201
Helios je pričakovano prišel še do svoje devete zmage v ligi za prvaka in ostaja na drugem mestu. Temelje novega uspeha so izbranci Zorana Martiča postavili že v prvi četrtini, ki so jo dobili za devet točk, prednost pa nato le še povečali. S tem so ...

Helios Domžale : Elektra Esotech 91:72 (23:14, 24:17, 21:21, 23:20)

Domžale - Dvorana KC, gledalcev 150, sodniki: Vučkovič (Maribor), Horvat in Fišer (oba Ljubljana).

Helios Domžale: Mance 21, Janža 15 (4:6), Mihalič 2 (2:2), Ingram 11 (2:2), Zagorc 6 (4:4), Krušič 6 (2:2), Žerak 6 (4:4), Laškevič 14 (2:2), Krejiæ 10 (2:2).

Elektra Esotech: Ličartovsky 15 (4:4), Kunc 5, Vrečko 16 (4:4), Jeršin 4 (2:2), Goršek 6 (2:2), Šimunič 9 (1:1), Golež 2, Bubniæ 15 (4:6).

Helios je pričakovano prišel še do svoje devete zmage v ligi za prvaka in ostaja na drugem mestu. Temelje novega uspeha so izbranci Zorana Martiča postavili že v prvi četrtini, ki so jo dobili za devet točk, prednost pa nato le še povečali. S tem so naredili nov velik korak k uvrstitvi v polfinale.

Domžalski košarkarji so večji del posla opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili za 16 točk. Po odmoru so z lahkoto držali varno razdaljo, tako da je lahko Martič visok ritem držal s številnimi menjavami in več priložnosti za igro ponudil tudi tistim, ki je ponavadi ne dobijo veliko. Med domačimi igralci, kjer je manjkal poškodovani Troha, je bil sicer za igro najbolj razpoložen Mance, ki je 21 točk dosegel ob odličnem metu iz igre (9:10). Med strelce se je sicer vpisala deveterica izmed Heliosove deseterice, ki je stopila na parket.

Domžalčani se bodo v naslednjem krogu v sredo v gosteh pomerili s Krko, Šoštanjčani, ki so tokrat vknjižili še deseti poraz in so na dnu lestvice za prvaka, pa bodo gostili Koprčane.

STATISTKA TEKME

Zoran Martič, trener Heliosa Domžal: »Elektra Esotech zagotovo ni ekipa, ki jo lahko vzameš z levo roko. Ne glede na to, da smo koncu zanesljivo zmagali, se na tekmi nikoli nismo smeli sprostiti, ker so Šoštanjčani vsako našo neodgovorno igro znali hitro kaznovati. Kljub temu, da sem uporabil deset igralcev, smo zmagali povsem zasluženo in suvereno, s tem pa smo si že zagotovili nastop v polfinalu lige UPC Telemach.«

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: »Helios je zasluženo dobil to tekmo, ki je bila odločena že v prvih 18 minutah. Domžalčani so s kakovostno in agresivno obrambo v 18 minutah napravili samo 5 osebnih napak ter si s tem priigrali visoko prednost. Na drugi strani smo mi igrali zelo grobo obrambo, v enakem času smo storili 17 osebnih napak, takrat pa je bila tekma, kot sem že povedal, že odločena.«