Elektra Esotech premagala Koper

ELE 24. marec, 2007
223
V zadnjem, 22. krogu prvega dela lige UPV Telemech, so domači igralci visoko porazili ekipo iz Kopra z rezultatom 98:61. Dobra popotnica za drugi del oz. ligo za prvaka.

Elektra Esotech prepričljivo boljša od Kopra

Tekmo, ki je bila veliko bolj pomembna za goste kot za Elektro Esotech, so Koprčani tako tudi začeli. S tesnim in agresivnim pokrivanjem prek celega igrišča so si že na začetku skušali priigrati nekaj točk naskoka, kar pa jim ni uspelo. Predvsem zaradi izjemno slabega izvajanja prostih metov so gostje uspeli držati korak z gostitelji in v 13. minuti celo edinkrat na tekmi povedli (27:26). Do konca četrtine je Šoštanjčanom uspel niz 27:6, s čimer so praktično že odločili srečanje. V tem obdobju sta bila najbolj razpoložena Kunc in Ručigaj, s svojimi asistencami (skupno jih je zbral kar deset) pa jima je polnjenje gostujočega obroča lajšal Čmer, ki pa je bil tudi sam strelsko dobro razpoložen, saj je zadel kar štiri trojke. Šoštanjčani tudi v drugem polčasu niso popuščali, tako da je bilo vsem v dvorani hitro jasno, kdo bo zmagovalec tega srečanja. To sta vedela tudi oba trenerja, ki sta kmalu dala priložnost za igro tudi mlajšim.

Prvič se je domačemu občinstvu predstavil novinec v ekipi Elektre Štefan Ličartovsky, ki se je dobro vklopil v ekipo, njegova prava vrednost pa se bo pokazala proti močnejšim nasprotnikom, prvič že v sredo proti Heliosu. Razveseljivo za Šoštanjčane pa je, da se v formo po poškodbi vrača Čmer, ki ga bodo v ligi za prvaka še kako potrebovali, če se bodo želeli dostojno upirati uglednim nasprotnikom.

Odmore med četrtinami so prijetno popestrile plesalke Osnovne šole Šoštanj, med polčasom pa so se predstavili mladi košarkarji z Osnovne šole Livada iz Velenja, ki je znana po izjemnih športnih dosežkih v atletiki in tudi košarki, med drugim je bila namreč že dvakrat tudi prvak Šolske košarkarske lige.

Izjavi po tekmi:

Bojan Lazič, trener Elektre Esotecha:
"Čestitke igralcem, ki so tekmo vzeli zelo resno. Vidi se, da smo dvignili formo, prvi del smo zelo lepo zaključili. Pohvalil bi tudi mlade igralce, ki so pokazali veliko mero bojevitosti in tudi znanja. Začenja se liga za prvaka in upam, da bomo uspeli vsaj zadržati takšno formo."

Mihajlo Poček, trener Kopra:
"Smo v krizi, močno nam je padla samozavest. Takšne tekme nisem pričakoval, košarkarji Elektre Esotecha so bili tokrat premočni in že po prvi četrtini odločili dvoboj. Pred odločilnimi boji za obstanek v ligi se moramo dobro pripraviti in dvigniti formo."

Elektra - Koper 98:61 (76:49, 53:33, 24:22)

Šoštanj - Dvorana bivše OŠ Bibe Röcka. 150 gledalcev. Sodniki: Lovšin (Ljubljana), Žebeljan in Juhart (oba Maribor).

Elektra Esotech: Matijevič, Mravljak 2, Hostnikar, Ručigaj 15 (5:6), Kunc 17 (4:5), Nedeljkoviæ 16 (6:8), Jeršin 7, Vidovič 5, Goršek 8, Čmer 14 (2:2), Ličartovsky 7 (0:4), Mihalič 7 (1:2).

Koper: Bogešič 9 (0:1), Vukovič, Richter 2 (2:2), Nahcbar 9 (3:4), Maršič, Sedlar 1 (1:4), Markič 8 (1:2), Belina 4 (2:2), Moro 14 (9:9), Tanaskovič 3 (1:4), Držič (6:6).

Prosti meti: Elektra Esotech 18:27, Koper 25:34.
Met za tri točke: Elektra Esotech 10:20 (Čmer 4, Ručigaj 2, Kunc, Jeršin, Vidovič in Ličartovsky po 1), Koper 4:20 (Bogešič, Markič, Moro in Držič po 1).
Osebne napake: Elektra Esotech 29, Koper 22.
Skoki: Elektra Esotech 37, Koper 18.
Elektra Esotech: Ručigaj 4, Kunc 4, Nedeljkoviæ 4, Jeršin 3.5, Vidovič 3, Goršek 2.5, Čmer 4.5, Ličartovsky 3, Mihalič 3.5.
Koper: Bogešič 3, Nachbar 2.5, Maršič 2, Sedlar 3, Markič 3, Belina 2.5, Moro 3.5, Tanaskovič 3.5, Držič 3.