Elektra Esotech poražena iz Zagorja

ELE 17. november, 2008
196
Košarkarji Zagorja so v dvoboju z dna prvenstvene lestvice dosegli pomembno zmago nad Šoštanjčani in se z drugo zmago v sedmem nastopu v sezoni odlepili od dna, kjer so še vedno ekipe iz Nove Gorice, Šentjurja in Postojne, ki so se letos po enkrat veselile večjega izkupička točk od nasprotnikov. V "klubu petih", ki se bori za obstanek, pa so zdaj tudi Šoštanjčani, ki imajo tako kot Zagorjani le dve zmagi.

Zagorje : Elektra 92:85

Zagorje - Športna dvorana Zagorje, gledalcev 200, sodniki: Kolar (Ig), Žebeljan (Maribor), Fišer (Ljubljana).

Zagorje: Zagorc, Percel 9 (5:7), Majerle, Dobovičnik 7, Goodrich 32 (5:6), Primc 18 (2:2), Lipovšek, Nešovič, Savkoviæ, Bajramič, Paris 19 (5:6), Johnson 9 (3:4).

Elektra Esotech: Bujan, Džambiæ 2, Horvat 19, Tajnik, Mravljak, Novak 16 (5:7), Sjekloča 7 (1:2), Ivanovič 18 (2:4), Lekič 2, Æup 15 (2:2), Hall, Karaliæ 8 (2:6).

Domači so v prvi četrtini nakazali, da so trdno odločeni, da osvojijo novi prvenstveni točki. Nadaljevanje pa je postreglo s preobratom in Zagorjani so že na odmor odšli s prednostjo. Po menjavi strani so gostje celo povedli s 56:47, nato pa so se gostitelji zbrali in uspeli izid poravnati. V zadnjem delu pa je spet kazalo, da se bodo Šoštanjčani nasmejani vračali domov, saj so si priigrali pomembno prednost 76:69 in to brez nocoj zelo razpoloženega Horvata, ki je v 28. minuti zaradi razbite arkade zapustil parket. V končnici pa so nastopile minute izkušenega domačega trenerja Dušana Hauptmana, ki je obrambo Zagorja iz posamične spremenil v consko. Z delnim izidom 14:0 so gostitelji predvsem po zaslugi Američanov Goodricha, Parisa in Johnsona poskrbeli za preobrat in prednost obdržali do konca. Gostje so sicer skušali vse, da bi to preprečili, v igro je spet vstopil tudi Horvat, a niso zmogli moči za vnovičen preobrat poteka dogodkov v svojo korist.

V 8. krogu bodo Šoštanjčani prihodnji konec tedna v svoji dvorani gostili ekipo iz Šentjurja, Zagorjane pa čaka gostovanje na Polzeli.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Dušan Hauptman, trener Zagorja:"Izredno izenačena tekma. Bili smo v podrejenem položaju vse do zadnje četrtine, ko smo s consko obrambo prišli do prednosti."

Borut Cerar, trener Elektre: "Izgubili smo srečanje proti neposrednemu tekmecu. Tak poraz ima dvojno težo. Pozna se, da je moja ekipa neizkušena."