Elektra Esotech - Parklji 78:88

ELE 14. november, 2009
198

Obračun moštev spodnjega dela prvoligaške lestvice je prinesel najprej popolno premoč gostov, nato preobrat v režiji domačih košarkarjev, nazadnje pa je zmaga vendarle odšla v Ljubljano...

Elektra Esotech - Parklji 78:88 (13:30, 20:24, 24:18, 21:16)

Sobota, 14.11.2009: športna dvorana šoštanj, gledalcev 250, sodniki: Javor (Ljubljana), Žebeljan (Maribor), Bauman (Lenart).

Elektra Esotech: Horvat 11 (4:4), Koštomaj 18 (3:4), Podvršnik 6, Bilič 5, Sjekloča 9 (1:2), Lelič 2, Lekič 2, Æup 17 (4:5), Feeley 8 (4:6).

Parklji: Janža 9 (6:8), Krišto 2 (2:2), Kosec 5, Krejiæ 8 (5:6), D. Murič 12 (4:6), Delič 6 (2:2), Eržen 6 (2:2), Čebašek 6, Paravinja 18 (2:4), Jeršin 16 (4:6).

Začetek tekme je obetal pravi polom domačih. Ti so imeli po začetnih 2:2 strelski mrk in gostje so z delnim izidom 12:0 v nekaj minutah pobegnili do dvoštevilčne prednosti. To so zlahka zadržali tako ob koncu prve četrtine kot na začetku druge, ko je prednost naraščala proti + 20, nekajkrat pa so Parklji že imeli v rokah tudi večji naskok (54:33 ob polčasu).

Nadaljevanje v drugem delu ni kazalo, da bi lahko domači še obrnili potek tekme. V 25. minuti je bilo namreč že 64:44 za goste. A vendar se šoštanjčani niso predali. Že ob koncu tretje četrtine so dosegli deset točk zapored ter se približali, udarili pa so v zadnjem delu. Æup, Koštomaj in soigralci so naredili delni izid 12:0 in se povsem približali, saj je bil njihov zaostanek po košu slednjega v 36. minuti le še -1 (73:74). Po štiriminutnem strelskem postu pa so nato le zadeli tudi Parklji, Jeršin in Krejiæ sta svojo ekipo spet nekoliko oddaljila, na koncu pa so gostje s prostimi meti in trojko Krejiæa tik pred sireno spet prišli do obilnejšega naskoka desetih točk.

V naslednjem krogu se bo Elektra Esotech v soboto, 21. novembra, v gosteh pomerila s šenčurjem, Parklji pa bodo gostili TCG Mercator.

STATISTIKA TEKME - DODATNA STATISTIKA - ZEMLJEVID METOV - POTEK TEKME - LESTVICA

PRISPEVEK O TEKMI NA TV1.SI

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"Po katastrofalnem začetku, ko je izgledalo, da na parketu ni bilo moje ekipe, smo se v drugem polčasu le nekako zbrali, ujeli priključek, a tekme nismo uspeli prevesiti v našo korsit. Hvala izredni publiki, ki nas je ponesla, da smo lahko zaostanek občutno zmanjšali, a nam je na koncu, čeprav smo dali vse od sebe, zmanjkalo nekaj športne sreče, tako da je bila zmaga gostov zaslužena."

Ðorðe Ðokiæ, trener Parkljev:

"To je bila tekma dveh polčasov. V prvem smo igrali izredno dobro, bili osredotočeni tako v napadu kot v obrambi, držali smo se vseh dogovorov, kar je botrovalo dobremu rezultatu, v drugem pa se nam je zgodil nerazumljiv padec. Na koncu se nam je nasmehnilo tudi nekaj sreče, in iz šoštanja tako odhajamo  dvema točkama."