Elektra Esotech osvojila Kodeljevo

ELE 7. april, 2007
192
Ljubljana - Košarkarji Elektre Esotecha so v 4. krogu lige UPC Telemach za prvaka premagali Geoplin Slovan. To je bila še tretja zmaga Elektre Esotecha v štirih dvobojih.

STA

Geoplin Slovan : Elektra Esotech 71:82 (12:22, 32:33, 49:55)

Dvorana Kodeljevo, gledalcev 300, sodniki: Kovačič (Kranj), Lindič (Ljubljana), Rener (Koper).

Geoplin Slovan: Nikolič 6 (1:2), Klobučar 15 (6:8), Novak 1 (1:4), Marcelič 5, Moore 11 (3:4), Vidmar 9 (1:1), Begič 4, Paravinja 20 (3:7).

Elektra Esotech: Ručigaj 9 (3:3), Kunc 17 (4:4), Nedeljkovič 14, Jeršin 18 (6:8), Vidovič 8 (4:6), Ličartovski 4 (2:2), Mihalič 12 (2:4).

Prosti meti: Geoplin Slovan 15:26, Elektra Esotech 21:27.
Met za tri točke: Geoplin Slovan 8:21 (Klobučar 3, Moore 2, Nikolič, Paravinja, Marcelič), Elektra Esotech 5:9 (Ručigaj 2, Mihalič 2, Kunc).
Osebne napake: Geoplin Slovan 25, Elektra Esotech 25.
Pet osebnih: Kunc (38.), Paravinja (40.), Vidovič (40.), Ličartovski (40.)

Z zmago Elektre na Kodeljevem se je boj za mesta v ligi NLB v sezoni 2007/08 še bolj razplamtel. V jadransko tekmovanje se bodo uvrstile tri najvišjeuvrščene ekipe po štirinajstih krogih v skupini za prvaka.

Šoštanjci so po zmagi nad Heliosom v prvem krogu vzeli skalp še drugi ekipi iz lige NLB. Nerazpoloženi in brezvoljni Kodeljevčani so bili v zaostanku od prve minute dalje, tako da so si gostje že v prvi četrtini nabrali zajetno prednost. Prvo vodstvo Geoplina Slovana je sledilo šele v 21. minuti po trojki Moora (35:33) in ko je kazalo, da bodo gostitelji stvari vendarle postavili v pričakovan okvir, se je razigral Boris Jeršin. S pravo simultanko - v drugem polčasu je dosegel 16 točk - je svojo ekipo popeljal do tretje zmage in delitve drugega mesta na lestvici.

Elektra Esotech bo v naslednjem krogu (11. 4.) poskusila potrditi dve točki iz Ljubljane proti Loki kavi v domači dvorani v Šoštanju, Geoplin Slovan pa čaka zahtevno gostovanje pri Zlatorogu.

STA

Izjavi obeh trenerjev po tekmi:

Aleksander Sekulič, trener Geoplina Slovana: »Košarkarji Elektre Esotech so zmagali povsem zasluženo. Dvoboj smo izgubili že v uvodni četrtini, ko so nam Šoštanjčani ušli za 10 točk, potem pa kljub temu, da smo jih ujeli, nismo zmogli narediti zasuka. V drugi polovici dvoboja smo popustili v obrambi, dobili preveč lahkih košev, za nameček pa nismo znali zaustaviti ne Elektrine igre 'pick'n'roll' ne igre eden na enega. Nedopustno pa je bilo predvsem to, da smo v drugih 20 minutah dobili kar 49 točk, zbrali pa vsega 4 skoke. Ni kaj, še enkrat bi poudaril, da so nas Šoštanjčani s tem, ko so nas z grobo igro izrinili iz 'rakete', zasluženo ugnali.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Nova enkratna predstava mojih košarkarjev, za katero jim lahko le čestitam. Znova in znova dokazujejo, da so prava 'klapa', da imamo v ekipi odlično atmosfero in da so v fenomenalni formi. Tokrat je odločila pametna in racionalna igra v napadu in dejstvo, da smo že tretjič v ligi UPC Telemach za prvaka tekmece spustili pod mejo 70 točk. Obramba je delo celotne ekipe in tu bi še enkrat poudaril pravi moštveni duh, ki vlada v naši ekipi.«