Elektra Esotech ni dovolila presenečenja

ELE 19. februar, 2007
198
V 17. krogu lige UPC Telemech je Elektra Esotech dosegla novo zmago in sicer nad ekipo Triglava iz Kranja. Tekma se ni najbolje začela za domačine saj so gostje povedli z kar 10 proti 0 in in prvo četrtino dobili z rezultatom 17 proti 10.

V 17. krogu lige UPC Telemech je Elektra Esotech dosegla novo zmago in sicer nad ekipo Triglava iz Kranja. Tekma se ni najbolje začela za domačine saj so gostje povedli z kar 10 proti 0 in in prvo četrtino dobili z rezultatom 17 proti 10. V drugi četrini so se igralci Elektre le zbrali v napadu in hitro izrnačili rezultat in do konca polčasa povedli z 34:31.

V drugem polčasu so domačini nadzirali igro in rezultat, tako da so ob koncu tekme dobili ptiložnost tudi mlajši igralci Elektre Esotech.

Izjavi trenerje po tekmi:

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Igrati proti slabšim tekmecem je vselej težko, še težje pa je takrat, ko glave niso na pravem mestu. Tekmo smo prav zaradi tega razloga začeli slabo in takoj dobili 10 zaporednih točk. Ko smo okrepili obrambo, se je stanje počasi izboljšala in zanesljiva zmaga nam nazadnje ni ušla. A kljub vsemu svojim košarkarjem lahko zamerim na trenutke povsem nezbrano igro. Četudi smo v zadnjih dneh trenirali v precej večjem ritmu, to ne sme in ne more biti izgovor za taka nihanja, ki jih bo potrebno čim prej odpraviti.«

Mitja Šteblaj, pomočnik trenerja Triglava: »Začeli smo presenetljivo dobro, predvsem v obrambi smo se držali prav vsega, kar smo se dogovorili. V drugem polčasu so nam nato pošle moči, Šoštanjčani so zaigrali izredno agresivno, mi smo zgrešili nekaj neoviranih metov in tako smo nazadnje tekmecem, ki so nam sredi zadnje četrtine ušli že za 15 točk, vendarle morali priznati premoč.«

Glavni trener Triglava Francija Podlipnik je zaradi bolezni obležal v postelji.

Elektra Esotech - Triglav 74:59 (10:17, 24:14, 22:11, 18:17)

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 150, sodniki PETEK SAŠO, MILHER UROŠ, RENER ŽIGA

Elektra Esotech: Dobovičnik, Mravljak 2, Hostnikar, Ručigaj 5, Kunc 16, Nedeljkovič 18, Jeršin 7, Vidovič 3, Goršek, Čmer 9, Matijevič, Mihalič 14

Triglav: Horvat 9, Julevič, Hočevar 5, Žura, Kondič 4, Hladnik 6, Varagič 13, Grušovnik 9, Julevič 11, Perko 2, Čevriz, Čebulj