Elektra Esotech neuspešna na turnirju v Polzeli

ELE 4. oktober, 2009
194

Včeraj se je na Polzeli končal pripravljalni turnir. Prvo mesto je osvojilo Zasavje, ki je v finalu premagalo domačine. Elektra Esotech je za tretje mesto izgubila z hrvaškim Zabokom.

Za 3. mesto: Zabok - Elektra 75:61 ( 14:13, 17:12, 22:15, 22:21)

Zabok: Čular 10 (1:2), Pešut (0:2), Tomeljak 5 (5:7), Lez 13 (2:2), Peklarič 5, Krajačič 10 (2:2), Budimir 12 (2:2), Stoklovič 4 (2:2), Tomek, Krapič 12 (4:9), Marič 4 (2:2). Trener: Dragutin Črnjevič.
Elektra: Golež, Bukovič, Jeftič 5 (1:2), Horvat 5, Koštomaj 13 (7:10), Čosič, Podvršnik 3, Bilič 5 (0:2), Sjekloča 6 (2:4), Feeley 6 (2:4), Lekič 8, Čup 10 (2:3). Trener: Borut Cerar.

Prosti meti: Zabok 20:28, Elektra 14:25

Osebne napake: Zabok 25, Elektra 26

Pet osebnih napak: Čup (33), Feeley (38)

Met za tri točke: Zabok 5:16 (Budimir 2, Čular 1, Lez 1, Peklarič 1), Elektra 5:18 (Koštomaj 2, Horvat 1, Podvršnik 1, Bilič 1)

Tretje mesto je pripadlo gostom iz Hrvaške, ki so zanesljivo premagali šoštanjsko Elektro. Igralci Zaboka so si prvo večjo prednost priigrali ob koncu prvega polčasa, ki so ga dobili s 31:26, do konca tekme pa so svojo prednost iz minute v minuto le še višali. Najboljši pri Zaboku je bil Lez (13 točk), Tadej Koštomaj pa je za električarje dosegel prav tako 13 točk.

Za 1. mest: Hopsi Polzela - Zasavje Pro-Tek 79:87 ( 26:21, 17:22, 16:25, 20:19)

Hopsi Polzela: Ibok 17 (1:2), P.Kobale 6 (0:2), Virant,  J.Kobale, Skok 7, Hafnar 12 (3:3), Vašl, Kuga 15 (4:6), Sviridov 2, Jagodnik 20 (9:12), Perger, štravs. Trener: Boštjan Kuhar.
Zasavje Pro-Tek: Pašalič 19 (1:3), Anzulovič 14, Ðombič 2, Rizman 7 (1:2), Blaževič 16 (1:2), Ovnik, Vidovič, Tušek 1 (1:2), Soldo 8 (2:3), Mučič 10, Percelj 2, šoškič 7 (3:4). Trener: Igor Pučko.

Prosti meti: Hopsi 17:25, Zasavje 9:16

Osebne napake: Hopsi 22, Zasavje 25.

Met za tri točke: Hopsi 10:26 (Jagodnik 3, Kuga 3, Kobale 2, Skok 1, Hafnar 1), Zasavje 9:19 (Blaževič 3, Anulovič 2, Rizman 2, Mučič 2)

Zasavci so povsem zasluženo osvojili turnir Polzela 2009, odločitev o zmagovalcu pa je padla ob koncu tretje četrtine, potem ko so košarkarji Zasavja s delnim izidom 9:0 prišli do vodstva 66:57, prednost pa so zlahka obdržali do konca tekme. Prvo ime gostov iz Trbovelj je bil Vlado Pašalič, ki je bil tudi proglašen za najboljšega igralca finalne tekme, v neuigrani domači vrsti pa je izstopal Goral Jagodnik, ki je bil tudi prvi strelec turnirja Polzela 2009 (45 točk).