Elektra Esotech namučila Plinarje

ELE 12. oktober, 2008
201
Geoplin Slovan je dosegel prvo zmago v prvenstvu, Elektra pa je doživela prvi poraz. Za zmago se lahko Ljubljančani zahvalijo predvsem Marku Lekiæu in Dejanu Deliæu, ki sta v drugem polčasu praktično sama odpravila borbene goste iz Šoštanja.
Geoplin Slovan : Elektra Esotech 81:72 (13:17, 22:17, 25:21, 21:17)

Ljubljana - Dvorana Kodeljevo, gledalcev 100, sodniki: Vučkovič (Maribor), Gajšek (Trbovlje), Majkič (Hrastnik).

Geoplin Slovan: Deliæ 17 (4:5), Maček 9, Mlakar 4 (1:2), Klepo 6 (6:6), Dragiæ 2 (2:4), Han 4, Čigoja 8 (6:6), Nikolič 2, Grkoviæ 9, Lekiæ 20 (6:7).

Elektra Esotech: Džambiæ 8 (1:1), Horvat 8 (3:4), Mravljak 1 (1:2), Novak 12 (4:5), Sjekloča 8 (4:6), Ivanovič 27 (6:10), Lekič 2, Æup 6 (2:2).

Tekma je bila izenačena praktično vseh 40 minut, razlika med zmagovalcem in poražencem pa je bila zgolj v omenjenih dveh igralcih. Center Lekiæ (209 cm), ki je že med tednom v pokalu Spar prikazal odlično predstavo proti Kopru, je v zadnji četrtini dosegel 12 točk, skupno 20, ter bil z osmimi skoki nerešljiva uganka za Elektro Esotech. Krilni igralec Deliæ pa je tekmecu zadal odločilni udarec z razdalje - zadel je 3 trojke ter zlasti v tretji četrtini paral živce trenerju Elektre Borutu Cerarju. V tem delu je Deliæ dosegel 11 točk, skupno 17.

Geoplin Slovan bo v naslednjem krogu prihodnjo soboto gostoval na Polzeli, Elektra pa bo v sredo gostila Helios.

FOTOGALERIJA!

IZJAVI PO TEKMI

Miro Alilovič, trener Geoplina Slovana: "Mislim, da sta obe ekipi zelo izčrpani. Na eni in drugi strani so se vrstile napake. Naš aduta na tem srečanju sta bila dobra obramba in boljši skok."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Tekma je bila do konca napeta. Zmagovalca smo dobil šele 40 sekund pred koncem srečanja, ko se nam je poškodoval prvi organizator igre. Čestitam nasprotniku in pohvala mojim fantom, da so se hrabro borili do konca."