Elektra Esotech namučila Helios

ELE 22. april, 2009
214
Domžalčani so precej težje od pričakovanj vknjižili osmo zmago v drugem delu tekmovanja. Košarkarji Elektre so bili tri četrtine celo boljši tekmec, večinoma vodili, toda Domžalčanom je vselej uspelo najti priključek, v sami končnici pa tudi zmago.

Helios Domžale : Elektra Esotech 83:78

Dvorana Komunalnega centra - gledalcev 400, sodniki: Lovšin, Strnad Podlesnik in Jovanovič (Ljubljana).

Helios Domžale: Janža 5, Zalokar 10 (4:7), V. Ivanoviæ 4 (2:3), Krušič 3 (1:1), Žerak 3 (1:2), Močnik 10 (3:4), Laškevič 16 (0:1), Jacobson 13 (2:2), Snow 8 (2:2).

Elektra Esotech: Džambiæ 2, Horvat 9, Sjekloča 6, N. Ivanoviæ 21 (1:3), Æup 20 (2:2), Radunovič 20 (6:9).

Čeprav so bili gostitelji nesporni favoriti za zmago, so Šoštanjčani z borbeno igro presenetili nerazpoložene gostitelje in si že kmalu priigrali zanesljivo prednost. Proti pričakovanjem so prednost večino polčasa tudi držali v svojih rokah, a Heliosu je vedno, ko je Elektra prišla do šestih, osmih točk prednosti, uspelo napraviti priključek.

Podobna slika na igrišču je bila tudi v tretji četrtini. Čeprav so gosti na krilih Ivanoviæa, Radunoviæa in Æupa vodili tudi že za 12 točk, so se domačini tik pred koncem tretjega dela igre s košem Laškeviča spet približali na vsega dve točki zaostanka. Zmagovalca je tako odločila šele končnica zadnje četrtine, v kateri je ključno vlogo odigral Laškevič in svoji ekipi priigrali dragoceno zmago.

Domžalčani bodo v prihodnjem krogu v soboto gostovali pri Unionu Olimpiji, Elektra pa bo v petek gostila Slovan.

Rado Trifunovič, trener Heliosa: "Vsak nasprotnik v ligi UPC za prvaka je nevaren. To sem že večkrat poudaril. Prav to se je še enkrat potrdilo tudi na tekmi proti Elektri, saj so varovanci Boruta Cerarja igrali neobremenjeno in dobro. Na koncu smo le prišli do pomembne zmage ."

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Tekma je bila borbena, Helios je na koncu zasluženo slavil."