Elektra Esotech na pragu presenečenja

ELE 23. november, 2006
206
V 7. krogu Lige UPC Telemach je v Šoštanju gostovala ekipa Geoplin Slovana, ki nastopa tudi v Ligi NLB. Elektra Esotech je že v začetku tekme povedla in z dobro obrambo dovolila gostom, da so v prvih 20 minutah tekme dosegli zgolj 15 točk! Rezultat ob polčasu je bil 25:15. Drugi polčas ...

Elektra Esotech : Geoplin Slovan 54:55

Drugi polčas je domača ekipa uspešno začela in je kar dvakrat dosegla najvišje vodstvo za kar 15 točk (33:18 in 41:26). Nato so gostje prevzeli pobudo in se že močno približali domači ekipi, a je igralcem Elektre le uspelo stalno držati vodstvo do konca tretje četrtine (rezultat 46:41). V zadnji četrtini je Elektra vodila za nekaj točk vse do 2:30 min pred koncem tekme, ko so gostje prvič povedli. Nato sta se ekipi še nekajkrat izmenjali v vodstvu. V svojem zadnjem napadu so gostje izkoristili oba prosta meta in prišli v vodstvo za eno točko. Domača ekipa je imela zadnji napad, a ga žal ni uspela izkoristiti. Gledalci so bili vseeno zadovoljni s prikazano igro Elektre, ki vedno znova dokazuje, da lahko enakovredno igra tudi z najboljšimi slovenskimi ekipami. .

Izjavi trenerjev po tekmi:

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Po takem porazu je težko povedati kaj pametnega. Smo pa vsi lahko s parketa odšli dvignjenih glav. Mojim košarkarjem lahko le čestitam, saj so se odlično kosali s favoriziranimi tekmeci. Je pa res, da smo sposobni igrati precej bolje, sem pa izjemno zadovoljen z vloženo energijo in izjemno željo. Ni kaj, žal nam je lahko za zamujeno priložnostjo, saj je bilo moštvo Slovana tokrat nedvomno premagljivo.«

Aleš Pipan, trener Geoplina Slovana: »Ob velikih težavah s poškodbami smo lahko zadovoljni že z zmago. Moje mlade igralce, ki so nam točki v drugem polčasu priborili le s pomočjo bolj izkušenega Aleksandra Jevðiæa, lahko le pohvalim za to, da so nazadnje z borbeno igro ugnali izjemno kakovostne Šoštanjčane.«

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 200, sodniki Sašo Petek (Maribor), Roman Horvat (Ljubljana) in Uroš Valič (Preddvor).

Elektra Esotech: Dobovičnik 4, Ručigaj 11, Nedeljkovič 13, Jeršin 9, Vidovič 3, Goršek, Pojatina 5 in Mihalič 9.

Geoplin Slovan: Jevðič 15, Preldžič 3, Nikolič 14, Mlakar, Klobučar 3, Novak, Carr 2, Paravinja 6, Vidmar 12 in Begič.