Elektra Esotech : Luka Koper 81:88

ELE 9. maj, 2009
215

Pred tekmo, ki ni odločala o ničemer - obe ekipi sta trdno na zadnjih mestih, od boja za uvrstitev med najboljše štiri ekipe pa so se košarkarji Elektre Esotecha in Luke Kopra poslovili že precej pred tem zadnjim krogom - so si v obeh taborih predvsem želeli, da bi se z dobro igro, ki ...

šoštanj - športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: špendl, Žebeljan (oba Maribor), Dovč (Domžale).

Elektra Esotech: Novak 14 (1:2), Sjekloča 16 (1:1), Ivanovič 14 (4:8), Æup 16 (4:4), Radunoviæ (4:4), Karaliæ 2.
Luka Koper: Nachbar 13, Kunc 25 (15:18), Markič 8, Bubniæ 21 (3:5), Duščak 21 (4:5).

Pred tekmo, ki ni odločala o ničemer - obe ekipi sta trdno na zadnjih mestih, od boja za uvrstitev med najboljše štiri ekipe pa so se košarkarji Elektre Esotecha in Luke Kopra poslovili že precej pred tem zadnjim krogom - so si v obeh taborih predvsem želeli, da bi se z dobro igro, ki bi seveda prinesla tudi zmago, poslovili od letošnjega državnega prvenstva. Glede na prikazano pa so korak od želja k dejanjem v prvem polčasu naredili le gosti iz Kopra, v drugem pa so se jim nato pridružili tudi šoštanjčani, a so na koncu le morali sklonjenih glav zapustiti igrišče.

Primorci so od prvega trenutka dvoboja prevzeli vse niti v svoje roke. Uvodoma povedli s 5:0, kmalu naskok povečali na deset točk, tik pred koncem prvih desetih minutah pa po zaslugi Duščakovih 12 točk povedli tudi za 15 košev razlike. V nadaljevanju so gostitelji nekako vzpostavili ravnotežje na igrišču, ampak le toliko, da se razlika ni še povečala. Kako slabši nasprotnik so bili v prvem polčasu domači košarkarji priča tudi odstotek meta: za dve točki je bil izkupiček šoštanjčanov slabši 40 odstotkov, za tri točke pa so zadeli vsega enkrat iz 12 poskusov.

V drugem polčasu je sprva kazalo na pravo katastrofo domačih, ki pa so do zadnjega odmora razliko vendarle prepolovili in zadnjo četrtino začeli z znosnih deset minusa. Košarkarji domačega stratega Boruta Cerarja so začutili, da bi potek dogodkov lahko povsem obrnili v svojo korist. Z navdihnjeno igro v napadu in trdo obrambo so se tekmecem nekajkrat povsem približali, 49 sekund pred zadnjim zvokom sirene celo na vsega točko zaostanka (81:88). Toda zaključek se jim vendarle ni izšel, gosti so zapored dosegli šest točk in na koncu slavili zmago s sedmimi točkami oziroma za dve točki več kot pa na prvem medsebojnem dvoboju šoštanjčani. Prav zaradi višje zmage v medsebojnih dvobojih so Koprčani ob istem številu točk prehiteli šoštanjčane.

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Prav ob koncu lige UPC za prvaka smo pokazali najslabšo letošnjo predstavo. Igralci so bili z mislimi že na morju, zato tudi tako katastrofalna igra v prvem polčasu. V drugem delu smo se le zbrali, a to ni bilo dovolj za uspeh."

Konstantin Subotič, trener Luke Koper: "Najprej bi čestital moštvu za povsem zasluženo zmago. Dokazali smo, da smo dobra ekipa. Pokazali smo značaj ter ugnali odlično zasedbo Elektre Esotech. Do uspeha smo prišli v okrnjeni postavi, saj so manjkali Čmer, Držič in že dalj časa odsotni Mihalič. Ob koncu sezone bi se rad zahvalil mojim košarkarjem, ki so dobri ljudje in dobri igralci, kljub porazom smo držali skupaj in na koncu osvojili 7. mesto v ligi UPC. Bili smo trd oreh vsem ekipam. Z malce več sreče bi prišli tudi do kake zmage več. Zahvala gre tudi upravi kluba, ki mi je zaupala, da sem vodil ekipo."