Elektra Esotech : Krka Novo Mesto 85:88

ELE 2. april, 2009
219

Ekipi Elektre in Krke tudi po četrtem krogu ostajati vsaka z eno ničlo na lestvici. Šoštanjčani v stolpcu zmag, Novomeščani pa v stolpcu porazov. Tako so se Krkaši tudi oddolžili Elektri za nepričakovan poraz v polfinalu pokala Spar.

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Kovačič (Kranj), Strnad (Ljubljana), Dovč (Domžale).

Elektra Esotech: Horvat 5, Novak 15 (3:4), Sjekloča 9, Ivanovič 25 (6:7), Lekič 4, Æup 15 (5:6), Radunovič 12.

Krka: Sebič 4, Petrov 15 (4:4), Pavič 22 (8:12), Marceliæ 16, Rakočeviæ 4, Krivec 5, Balažič 9 (0:2), Shields 13 (1:2).

Za četrto zmago v ligi za prvaka so se morali Novomeščani, ki po poškodbah v svoje vrste še vedno niso vključili Jacka Ingrama in Ivana Tomasa, krepko potruditi. Domačini so namreč v prvih dvajsetih minutah narekovali ritem igre ter vodili in šele, ko so branilci Krke uspeli zaustaviti dušo in motor Elektre Nikolo Ivanoviča, ki je v prvem polčasu dosegel 16 točk, se je tehtnica prevesila na njihovo stran. Z delnim izidom 15:2 med 26. in 30. minuto (60:54, 62:69) je Krka po dolgem času spet povedla, vendar je za zmago trepetala do zadnjih sekund. Ivanovič je Elektro Esotech 20 sekund pred zaključkom tekme pripeljal na točko zaostanka, dva prosta meta Simona Petrova pa sta gostom dokončno zagotovila dve točki.

V petem krogu bo Elektra Esotech gostovala na Polzeli, Krka pa bo gostila Helios.

IZJAVI TRENERJEV PO  TEKMI:

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Tekma je bila odlična, škoda, ker niso bili vsi sodelujoči na parketu na istem nivoju. Mi tekme nismo izgubili."

Ivan Sunara, trener Krke: "Slavili smo novo zmago in to je v tem trenutku najbolj pomembno. Sem zadovoljen in gremo naprej."

*  petek, 08.05.2009 Union Olimpija – Krka

Končnica se začne 16. maja 2009. Šport TV bo prenašal tudi sklepni del lige UPC za prvaka, torej tekme polfinala in finala.