Elektra Esotech : Krka 75:59

ELE 23. januar, 2006
216
Košarkarji Elektre Esotecha so Krko ugnali nekoliko težje, kot kaže končni rezultat. Novomeščani so tekmo začeli z 11 zaporednimi točkami, sedem jih je dosegel Igor Jokič. Šoštanjčani so prvič zadeli šele v 6. minuti, v nadaljevanju pa sta ...

Delo, 23.1.2006

Zaokrožili dan Elektre

Šoštanj – Košarkarji Elektre Esotecha so Krko ugnali nekoliko težje, kot kaže končni rezultat. Novomeščani so tekmo začeli z 11 zaporednimi točkami, sedem jih je dosegel Igor Jokič. Šoštanjčani so prvič zadeli šele v 6. minuti, v nadaljevanju pa sta se poleg Gregorja Malija razigrala še Marjan Vidovič in Salih Nuhanovič. Elektra je po prvem vodstvu z 22:21 prisilila goste k številnim napakam v napadu. Pri Krki je bil razpoložen za igro le Jokič, dodatne težave pa jim je v 17. minuti prinesla četrta osebna napaka Mateja Vente. Gostje so držali korak z vedno bolj razigranimi gostitelji le še do rezultata 31:29. Šoštanjčani so nadaljevali z delnim rezultatom 12:3 in lepo zaokrožili dan Elektre. Na njem so se od desete ure dalje predstavile vse selekcije kluba. Začeli so najmlajši, stari od šest let dalje, ki jih trenira kapetan članske ekipe Miha Čmer.

Dušan Hauptman, trener Elektre Esotecha: »Dobro smo igrali v obrambi, rezerve pa imamo v napadu. Vesel sem, da smo dobili to tekmo, zdaj se bomo lažje pripravljali na torkov dvoboj s Slovanom.«

Predrag Miloviæ, trener Krke: »Odločilne so bile tri osebne napake našega organizatorja igre Vente. Odpovedala je predvsem zunanja linija. V obrambi smo igrali dokaj dobro, slab je bil napad.«

Elektra Esotech : Krka 75:59 (53:42, 36:32, 13:17)

Dvorana v Šoštanju, gledalcev 300, sodniki Fekonja in R. Horvat (oba Lj),
Milher (Celje)

Elektra Esotech: Bojiæ 1 (1:2), Nedeljkoviæ 11 (1:2), Mali 16, Vidovič 11 (1:2),
Čmer 11 (2:4), Nuhanovič 16 (2:4), N. Ivanoviæ 9 (5:7); Krka: Šmigič 5, S. Sebič
5 (2:4), Venta 10, Klepo 8, Župevec 6, Jokič 25 (12:14).