Elektra Esotech - Krka 74:94 (Video)

ELE 23. december, 2009
230

Krka je z deseto zmago zadržala prvo mesto v elitni domači košarkarski ligi, Elektra Esotech pa ima po dvanajstih tekmah polovičen izkupiček...

ELEKTRA ESOTECH - KRKA 74:94 (17:26, 21:18, 19:26, 17:24)

šoštanj, športna dvorana, gledalcev 300, sodniki Boltauzer (Maribor), Majkič (Hrastnik), Bauman (Lenart).

Elektra Esotech: Golež 3 (1:1), Horvat 3, Koštomaj 10, Podvršnik 11 (2:3), Bilič 13, Sjekloča 12 (4:4), Lelič 7 (0:1), Æup 13 (3:5), Feeley 2.

Krka: Kovačevič 8, Petrov 9 (2:2), Markoviæ 7 (3:4), Lučič 18 (1:1), Marceliæ 14 (1:1), Krivec 8, Balažič 19 (5:6), Pavič 11 (3:4).

Novomeščan Jure Balažič je v uvodnih petih minutah uprizoril pravo simultanko, s tremi zadetimi meti za tri točke in prostima metoma je svoje soigralce popeljal do vodstva 14:3. Izbranci Aleksandra Džikiæa so imeli vse niti igre v svojih rokah do 14. minute (36:23), nato pa so do sape prišli tudi šoštanjčani in z delnim izidom 10:0 povsem zadihali za ovratnik favoriziranim gostiteljem.

Do 24. minute je bila tekma povsem odprta (45:50), nato pa so Dolenjci vendarle uveljavili svojo premoč in zavladali na šoštanjskem parketu. Davor Marceliæ, Simon Petrov, Uroš Lučič in druščina so si v 29. minuti priigrali neulovljivo prednost 18 točk (68:50), tako veliko točkovno zalogo pa so v nadaljevanju le še oplemenitili in visoko zmagali.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Balažič z 19 (od tega jih je 17 dosegel v prvem polčasu), v poraženi pa sta Siniša Bilič in Dejan Æup prispevala po 13 točk.

V naslednjem krogu bosta obe ekipi gostovali: Elektra Esotech pri Zlatorogu iz Laškega, Krka pa pri PRO-TEK Zasavju. Obe tekmi bosta v soboto, 9. januarja prihodnje leto.

DODATNA STATISTIKA - ZEMLEVID METOV - POTEK TEKME - IZJAVI TRENERJEV - LESTVICA

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"Krka je zasluženo zmagala, mi se nismo držali niti ene stvari, ki smo se jo dogovorili in zato bodo potrebne sankcije."