Elektra Esotech : Koper 96:71

ELE 6. februar, 2006
222
Šoštanj – Košarkarji Elektre Esotecha so imeli v zadnjih dvobojih težave z igro v napadu. Proti Kopru so le našli rešitev, tako da gostje, nekdanji varovanci šoštanjskega trenerja Dušana Hauptmana, domala niso ...

Delo, 6.2.2006:

V režiji Malija in Nuhanoviča

Šoštanj – Košarkarji Elektre Esotecha so imeli v zadnjih dvobojih težave z igro v napadu. Proti Kopru so le našli rešitev, tako da gostje, nekdanji varovanci šoštanjskega trenerja Dušana Hauptmana, domala niso imeli možnosti.

Že v prvi četrtini sta Gregor Mali in Salih Nuhanovič pokazala, kdo bo imel glavno besedo na igrišču. Oba sta bila izjemno razpoložena in Šoštanjčani že v 7. minuti vodili z 19:8. Pri Koprčanih je korak z razpoloženimi gostitelji držal le Grega Nachbar, ki je bil lani še član Elektre.

Tudi v drugi četrtini je bilo podobno. V 18. minuti je bilo že visokih 43:24, vendar se Koprčani niso predali. Prav v finišu 1. polčasa so se gostje s šestimi zaporednimi točkami Deana Dunoviæa približali na 47:36. V tretji četrtini sta vajeti igre vnovič prevzela Mali in Nuhanovič, ki sta neusmiljeno polnila nasprotnikov koš. Slednji je povrhu še zaprl vse poti do svojega koša, saj je Koprčane, ki so skušali z meti preko njega, kar petkrat ustavil z blokadami. Šoštanjčani so v 39. minuti vodili že s 30 točkami naskoka – 94:64.

Dušan Hauptman, trener Elektre Esotecha: »Ključ do zmage je bilo odlično pokrivanje najboljših igralcev gostov, saj smo zadržali Ivana Držiæa in Elvisa Kadiča pod njunim povprečjem. Po dolgem času smo v napadu zaigrali bolj sproščeno, kar se izrazilo tudi v rezultatu.«

Elektra Esotech : Koper 96:71 (73:53, 47:36, 29:15)

Dvorana v Šoštanju, gledalcev 200, sodniki Špendl (Mb), Valič (Preddvor) in Mlakar (Škofja Loka).

Elektra Esotech: Dobovičnik 2, Bruči 2, Bojiæ 6, Nedeljkoviæ 11 (5:6), Mali 25 (4:4), Vidovič 2, Čmer 4 (2:2), Nuhanovič 28 (2:3), N. Ivanoviæ 16 (2:4);

Koper: Dunoviæ 16 (4:4), Richter 2, G. Nachbar 11 (4:4), Paniæ 17 (7:14), Markič 7 (1:2), Memčiæ 8 (2:4), Kadič 3, Moro 5 (1:3), Držiæ 2.