Elektra Esotech izgubila v ledeni dvorani Tivolija

ELE 22. april, 2008
199
Za košarkarje Uniona Olimpije je bila tekma z Elektro zadnji preizkus pripravljenosti pred zaključnim turnirjem lige NLB v Ljubljani. Zato je bila tekma odigrana v veliki tivolski dvorani, ki že pripravljena pričakuje štiri najboljše ekipe regionalnega tekmovanja in v kateri ...

Union Olimpija : Elektra Esotech 103:59 (24:13, 25:13, 25:18, 29:15)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 200, sodniki: Pukl (Maribor), Mlakar (Škofja Loka), Pur (Šmarje pri Jelšah).

Union Olimpija: Dončiæ 7 (1:1), Booker 11 (1:2), Močnik 11 (2:2), Sarajlija 10 (2:2), Dragiæ 6 (2:2), Rizviæ 4 (2:2), Milič 18 (6:7), Hukiæ 3, Begiæ 7 (1:2), Sirnik 3, Zupan 9 (1:2), Taylor 14.

Elektra Esotech: Ličartovsky 4, Kunc 16 (4:4), Vrečko 9, Jeršin 5 (1:2), Goršek 2, Bubniæ 23 (2:3).

Za košarkarje Uniona Olimpije je bila tekma z Elektro zadnji preizkus pripravljenosti pred zaključnim turnirjem lige NLB v Ljubljani. Zato je bila tekma odigrana v veliki tivolski dvorani, ki že pripravljena pričakuje štiri najboljše ekipe regionalnega tekmovanja in v kateri Ljubljančani vadijo že dva dni.

Domači strateg Aleksandar Džikiæ je enakomerno porazdelil minutažo in odpočil nosilce igre. Bailey ni bil v ekipi zaradi lažjega prehlada, najdlje so bili na parketu Močnik (29 minut), Milič (26) in Dončiæ (20), priložnost pa sta dobila tudi 16-letni član kadetske ekipe Uniona Olimpije Mirza Sarajlija, ki je v enajstih minutah dosegel 10 točk, ter mladinec Matic Sirnik (3 točke).

Zaradi "final foura" so Ljubljančani naslednjo tekmo lige UPC Telemach že odigrali (premagali so Luko Koper), v desetem krogu prihodnjo sredo pa bodo v derbiju kroga gostili Krko. Elektra Esotech bo v Novem mestu gostovala v soboto, 26. aprila, ob 20. uri.

Aleksandar Džikiæ, trener Uniona Olimpije: "Odigrali smo tekmo proti Elektri Esotech, jo dobili in s tem nadaljevali niz zmag v ligi UPC Telemach. Na dvobojih v domačem prvenstvu, ko je to pač mogoče, poskušam porazdeliti minutažo med vse igralce, kar mi zadnje čase dobro uspeva. V tem trenutku pa že čakamo na petek in polfinalno tekmo proti Partizanu na zaključnem turnirju lige NLB ABA.

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Že pred tekmo ni bilo nobenega dvoma, da je Union Olimpija absolutni favorit za zmago, to so njeni košarkarji tudi pokazali. Očitno so se zelo dobro pripravili za dvoboj proti Partizanu. Ljubljančani so na koncu zasluženo zmagali z visoko razliko, menim, da lahko vsakogar premagajo s tako prednostjo, v kolikor so dobro pripravljeni. Končni rezultat je realen, poraz pa za nas ni nič tragičnega. Mi bomo to tekmo poizkušali čim prej pozabiti ter se rajši osredotočili na prihajajoče dvoboje."

FOTOGALERIJA S TEKME UNION OLIMPIJA : ELEKTRA ESOTECH