Elektra Esotech izgubila proti Alposu

ELE 9. februar, 2007
193
Za Elektro Esotech so dvoboj začeli Vidovič, Jeršin, Nedeljkoviæ, Kunc in Ručigaj, za Alpos Šentjur pa Palčnik, M. Sebič, Hunt, Novak in Lapornik. Sprva so se bolje znašli Šoštanjčani, hitro prešli v vodstvo z 8:4, a ga do polovice uvodne četrtine zavoljo zaporednih točk Alposovega ameriškega branilca...

KZS/Matej Avanzo

Alpos Šentjur - Elektra Esotech 92:82

Alpos Šentjur: Lapornik 10 (1:2) in 3 pridobljene žoge, M. Sebič 3 (3:6), Kadič 18 (5:6), Hunt 30 (12:12), Koštomaj 10 (4:7) in 6 asistenc, Novak 19 (6:6) in 5 skokov, Krušič 2 (0:1).
Elektra Esotech: Ručigaj 10 (2:2) in 7 skokov, Kunc 19 (6:10), Nedeljkoviæ 6 (4:4), Jeršin 12 (6:9) ter po 3 skoki in asistence, Vidovič 9 in 4 skoki, Goršek 3 (3:4) in 4 skoki, M. Čmer 13 (4:4) in 3 skoki, Mihalič 10 (2:2) in 5 skokov.

Za Elektro Esotech so dvoboj začeli Vidovič, Jeršin, Nedeljkoviæ, Kunc in Ručigaj, za Alpos Šentjur pa Palčnik, M. Sebič, Hunt, Novak in Lapornik. Sprva so se bolje znašli Šoštanjčani, hitro prešli v vodstvo z 8:4, a ga do polovice uvodne četrtine zavoljo zaporednih točk Alposovega ameriškega branilca Jammieja Hunta in Luke Lapornika tudi izgubili (8:13). Šentjurčani so vajeti igre prevzeli v svoje roke, po prvih desetih minutah pa si tudi zavoljo premetenega conskega presinga priborili šest točk naskoka (23:17).

V drugi četrtini se je Alposova prevlada nadaljevala, za kar je šlo dobršen del zaslug pripisati razpoloženemu Huntu - do 12. minute, v kateri je njegova ekipa vodila z 29:21, je dosegel že 14 točk. V nadaljevanju so se košarkarji Elektre Esotech prek Aleša Kunca in Jerneja Mihaliča sicer približali n 28:31, a ko sta se pri tekmecih Huntu pridružila še Elvis Kadič in Mario Novak se je prednost v 18. minuti povečala že na 10 točk (44:34). Kljub vsemu se je polčas končal z več kot dvakrat manjšo razliko (46:42), z kar je z nemogočo trojko ob sireni za iztek uvodnih 20 minut poskrbel Miha Čmer.

Kot da bi izjemen Čmerov koš Elektri Esotech dal krila, je ta na začetku drugega polčasa prešla v vodstvo z 48:46. Sledilo je nekaj izenačnih minut, nato pa so se Šentjurčani s serijo trojk znova "odlepili". Ko so v 36. minuti prešli v vodstvo z 82:70, se je zdelo, da je dvoboj odločen. In res je bilo tako ...

Izjavi trenerjev po tekmi

Damjan Novakovič, trener Alposa Šentjur: »Tekma je bila izjemno težka, pritisk velik, četudi vemo, da ne moremo osvojiti pokala. Olimpija je klub iz drugega planeta, zato si ne delamo utvar, da bi jih porazili v polfinalu.«

Bojan Lazič, trener Elektre Eostech: »Danes nismo igrali svoje košarke, prišlo je do razpada sistema. Oboji smo znani po čvrsti obrambi, sodniki so to tudi dovolili na začetku tekme, kar je Alpos izkoristil v nadaljevenju.«