Elektra Esotech - Hopsi Polzela 71:66

ELE 17. april, 2010
202

Zmaga šoštanjčanov je povsem zaslužena, saj Hopsi niso vodili niti enkrat v vseh štiridesetih minutah. Gostitelji so nekajkrat povedli s + 15, prvič sredi druge četrtine s 33:18, naslednjič pa pred začetkom zadnjega dela (52:37). V zadnji četrtini so gostje krenili na vse ali nič, se v 37. minuti približali na 59:54, v 38. na 62:57, kaj več pa jim ni uspelo.

ELEKTRA ESOTECH - HOPSI POLZELA 71:66
(28:16, 12:17, 15:12, 16:21)

šoštanj, 17.04.2010, športna dvorana šoštanj, gledalcev 600, sodniki: Gajšek (Trbovlje), Fišer (Ljubljana), Gaber (Žiri).

Elektra Esotech: Golež 2, Horvat 3 (3:4), Koštomaj 6, Podvršnik 5 (5:6), Bilič 3, Lelič 4 (2:2), Æup 26 (4:6), Miljkoviæ 6 (2:5), Nuhanovič 16 (4:5).

Hopsi Polzela: P. Kobale 13, Venta 5 (1:2), J. Kobale 2, Skok 6, Sebič 4, Vašl 3, Godler 16 (4:10), King 17 (3:9).

Prosti meti: Elektra Esotech 20:28, Hopsi Polzela 8:21.
Met za tri točke: Elektra Esotech 3:21 (Æup 2, Bilič), Hopsi Polzela 4:13 (Godler 2, P. Kobale, Vašl).
Osebne napake: Elektra Esotech 26, Hopsi Polzela 26.
Pet osebnih: P. Kobale (34.), Sebič (38.), Skok (40.), Æup (40.).

Košarkarji Hopsov so sezono 2009/10 sklenili s prvim porazom v ligi za obstanek. V tridesetih tekmah so dosegli 19 zmag, od tega osem v drugem delu, ter doživeli enajst porazov. Elektra Esotech je niz zmag podaljšala na pet tekem, v zadnjem krogu v sredo pa bo gostovala pri LTHcast Mercatorju.

Pri zmagovalcih je izstopal Dejan Æup s 26 točkami in 10 skoki, pri gostiteljih pa je najučinkovitejši igralec lige Telemach Shawn King zbral 17 točk in prav toliko skokov.

DODATNA STATISTIKA - ZEMLJEVID METOV - POTEK TEKME - LESTVICA

BILTEN št. 15

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"Tokrat smo imeli vso tekmo pod kontrolo in smo na koncu, en krog pred koncem Lige Telemach za obstanek, proti Hopsom tudi zasluženo zmagali."

Boštjan Kuhar, trener Hopsov:

"Sezone nismo končali tako kot smo si želeli, torej brez poraza v Ligi Telemach za obstanek, vseeno pa lokalnim rivalom, ekipi Elektre Esotech, čestitam za zmago."