Elektra Esotech : Helios Domžale 69:77

ELE 29. april, 2006
202
Za razliko od zadnjih dveh medsebojnih srečanj med Elektro in Heliosom je bilo tokrat veliko bolj izenačeno. Nobena ekipa si namreč ni uspela priigrati občutnejše prednosti. Še v 17. minuti je bil izid ...

Sportal, 29.4.2006, 22:26

Odločilna druga četrtina

Šoštanj - Košarkarji Elektre Esotech so v 7. krogu lige UPC Telemach doma izgubili proti Heliosu iz Domžal z 69:77 (24:24, 36:44, 54:62).

Elektra Esotech : Helios Domžale 69:77 (24:24, 36:44, 54:62)

Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 400, sodniki: Kovačič (Kranj), Petek (Maribor), Milher (Celje).

Elektra Esotech: Nedeljkovič 16 (2:2), Mali 6 (2:2), Vidovič 4 (3:4), Čmer 8 (5:6), Nuhanovič 11 (5:6), Ivanovič 14 (2:2).

Helios: Žerak 8 (4:4), Tuljkovič 16 (2:5), Krejič 6 (2:2), Laškevič 8 (2:2), Močnik 14 (7:7), D. Lorbek 16 (2:2), Zagorac 9 (3:4).

Prosti meti: Elektra Esotech 19:22, Helios Domžale 22:26.
Met za tri točke: Elektra Esotech 4:14 (Vidovič 3, Čmer 1), Helios Domžale 7:21 (D. Lorbek 4, Tuljkovič 2, Močnik 1).
Osebne napake: Elektra Esotech 26, Helios Domžale 20.

Za razliko od zadnjih dveh medsebojnih srečanj med Elektro in Heliosom je bilo tokrat veliko bolj izenačeno. Nobena ekipa si namreč ni uspela priigrati občutnejše prednosti. Še v 17. minuti je bil izid izenačen na 36. Polčas pa so igralci Heliosa, pri katerih je bil odlično razpoložen Tuljkovič, zaključili z nizom 8:0.

Šoštanjčani so uspeli držati korak z gosti predvsem z zelo bojevito igro do 28. minute, nato pa so Domžalčani z agresivnejšo obrambo ušli na 11 točk prednosti (49:60). Košarkarji Elektre so se sicer borili tudi v nadaljevanju, razpoložen je bil Nedeljkovič, pri gostih pa je dobro zadeval Domen Lorbek in tako so košarkarji Heliosa brez večjih težav priigrano prednost zadržali do konca srečanja ter si s tem verjetno že zagotovili nastop v ligi Goodyear tudi v prihodnji sezoni.