Elektra Esotech - Helios Domžale

ELE 6. april, 2008
229
Elektra Esotech na domačem igrišču ni uspela pripraviti presenečenja, Helios je bil premočan v vseh elementih igre. Domžalčani so bili favoriti že pred tekmo, kljub elitnejšemu tekmecu pa se domači v dvoboj niso spustili z belo zastavo. A vodstvo gostiteljev je trajalo zgolj prvo minuto

Elektra Esotech : Helios Domžale 75:94 (20:25, 15:26, 17:22, 23:21)

Šoštanj - Športna dvorana v Šoštanju, gledalcev 200, sodniki: Javor (Ljubljana), Valič (Preddvor), Žebeljan (Maribor).

Elektra Esotech: Ličartovsky 8 (1:2), Kunc 16 (4:4), Vrečko 17 (6:6), Jeršin 11 (1:2), Goršek (0:2), Ivanovič 11 (2:3), Bubnjič 12 (2:2).

Helios: Mance 12 (2:2), Janža 3, Zalokar 4, Troha 12 (2:2), Mihalič 2, Ingram 16, Zagorc 9 (2:2), Krušič 8 (2:4), Žerak 7 (3:6), Močnik 9 (3:4), Laškevič 9 (1:1), Krejič 3 (3:4).

Elektra Esotech na domačem igrišču ni uspela pripraviti presenečenja, Helios je bil premočan v vseh elementih igre. Domžalčani so bili favoriti že pred tekmo, kljub elitnejšemu tekmecu pa se domači v dvoboj niso spustili z belo zastavo. A vodstvo gostiteljev je trajalo zgolj prvo minuto, ko je iz igre zadel Bubnjič, Ličartovsky pa je uspešno izvajal en prosti met. Nato so pobudo v svoje roke prevzeli gostje in vodili vse do konca. V zadnjih dveh minutah tekme je Heliosu uspel tudi delni izid 11:0, tako da Elektri na koncu ni preostalo nič drugega kot poraz.

S 17 točkami je bil v vrsti domačih uspešen Vrečko, medtem ko je bil v vrsti Heliosa s 16 točkami najuspešnejši Ingram. Slednji je bil dvakrat uspešen tudi za tri točke, kjer sta za Helios po dvakrat zadela še Mance in Troha, Janža in Zagorc pa sta prispevala po eno.

Elektra bo v petem krogu lige UPC Telemach v torek, 8. aprila gostovala pri Kopru, Helios pa bo na isti dan gostil Krko.

UTRINKI S TEKME ELEKTRA ESOTECH : HELIOS DOMŽALE

POSNETEK CELOTNE TEKME ELEKTRA ESOTECH : HELIOS DOMŽALE

Izjavi trenerjev po tekmi:

Ivan Stanišek, trener Elektre Esotech: "Zaslužena zmaga Heliosa. Domžalčani so bili boljši v celotni tekmi in se na koncu tudi upravičeno veselili.

Zoran Martič, trener Heliosa Domžal: "Od prve do zadnje minute smo igrali odločno in zbrano, priigrali smo si prednost, ki nam je omogočila, da smo lahko odigrali dvoboj z vsemi dvanajstimi igralci."