Elektra Esotech - Geoplin Slovan 73:80

ELE 30. januar, 2010
222

Domači košarkarji so se večji del dvoboja s favoriziranimi Kodeljevčani dobro upirali in tudi vodili, na koncu pa le morali priznati premoč in točki sta odšli v Ljubljano.

ELEKTRA ESOTECH - GEOPLIN SLOVAN 73:80 (16:20, 23:17, 25:21, 9:22)

šoštanj, 31.01.2010, športna dvorana šoštanj, gledalcev 150, sodniki: Javor (Ljubljana), Majkič (Hrastnik), Krejič (Kranj).

Elektra Esotech: Koštomaj 13 (4:6), Podvršnik 10 (1:2), Bilič 14 (2:2), Sjekloča 8 (8:8), Lekič 4, Æup 9 (5:8), Miljjkoviæ 15 (5:5).

Geoplin Slovan: Zadnik 10 (5:5), Savkoviæ 2, Blažič 2 (2:2), Mlakar 8 (2:2), Klepo 6 (2:4), Dragiæ 17 (2:6), Novak 3 (1:3), Čigoja 16 (8:8), Jovanoviæ 12 (1:2).

šoštanjčani so že v uvodni četrtini napovedali, da se ne bodo zlahka predali. Dvakrat so izničili prednost tekmecev in se jim z zaporednimi točkami ob koncu prvega dela povsem približali. še bolje je bilo nadaljevanje Elektre. Razpoloženi Tadej Koštomaj in Andrej Podvršnik sta poskrbela za delni izid 12:0 in vodstvo domačih z 28:24. Slovan je nato do polčasa vrnil udarec in se spet približal, vodstvo pa je Elektri s trojko zagotovil Andrej Podvršnik.

Razliko desetih točk so imeli nato domači še sredi tretje četrtine, Slovan pa se je še v tem delu igre približal in si pripravil izhodišče za napad v zadnjem delu, ki so ga gostje dobili z 22:9. Odločilna za zmago Geoplina sta bili dve zaporedni trojki Dejana Mlakarja v 37. minuti, po katerih je gostujoča ekipa pobegnila na 77:70, vodstva pa ni več spustila iz rok. Slovan je tokrat bistveno bolje metal za tri točke (9:25) kot na prejšnji tekmi, ko so proti PRO-TEK Zasavju zgrešili vseh 17 metov izza črte.

V naslednjem krogu se bo Slovan pomeril v soboto, 6. februarja v gosteh pri šenčurju, Elektra pa bo prav tako gostovala pri Parkljih.

DODATNA STATISTIKA - POTEK TEKME - ZEMLJEVID METOV - LESTVICA

BILTEN KK Elektra št. 9 (.pdf)

Borut Cerar, trener Elektre Esotech:

"Tekma se je v tretji četrtini odvijala po naših željah, potem pa so igralci mislili, da so že zmagali in sledila je serija slabe igre, s tem pa zaslužen poraz."

Miro Aliloviæ, trener Geoplina Slovana:

"Do polčasa je bila tekma ves čas izenačena, v tretji četrtini pa so košarkarji Elektre Esotech povedli z najvišjim vodstvom enajstih točk, ko so moji varovanci popolnoma preklopili in prikazali agresivno obrambo, kontrolirali skok v napadu in obrambi ter se vrnili iz mrtvih. Na koncu smo prešli v vodstvo, prednost držali, s tem pa v našo korist pripeljali izredno pomembno tekmo na vročem terenu. Mojim fantom čestitam za zelo dobro odigrano zadnjo četrtino."