Elektra Esotech doma premagala favoriziran Slovan

ELE 24. december, 2008
211
V zadnji prvenstveni tekmi v letu 2008 so košarkarji Elektre Esotech doma presenetljivo premagali favorizirano ekipo Geoplin Slovana iz Ljubljane. Gostje so bili pred tekmo nesporni favoriti, saj zasedajo 3. mesto na prvenstveni lestvici in imajo po mnenju mnogih strokovnjakov odlično ekipo. A vse to ni zmedlo domačih igralcev, ki so kljub zaostanku 14 točk v zadnji četrtini, prekosili sami sebe in v napetem zaključku tekme dosegli pomembno zmago. Tako bo novoletni odmor (naslednjo tekmo igra Elektra Esotech šele 6.1. v Domžalah) ekipa prebila na 6. mestu prvenstvene lestvice.

Elektra Esotech : Geoplin Slovan 83:80

Tako bo novoletni odmor (naslednjo tekmo igra Elektra Esotech šele 6.1. v Domžalah) ekipa prebila na 6. mestu prvenstvene lestvice.

Šoštanj, 23.12.2008 - Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Mlakar (Škofja Loka), Žebeljan (Maribor), Pur (Šmarje pri Jelšah).

Elektra Esotech: Bujan, Džambiæ 5, Horvat 8 (1:1), Novak 12 (5:6), Sjekloča 5 (1:2), Ivanovič 25 (7:9), Lekič, Æup 14 (2:5), Carr 5 (3:4), Karalič 9 (3:6).

Geoplin Slovan: Zadnik 1 (1:4), Deliæ 22 (10:11), Maček 6, Mlakar 15 (1:1), Klepo 11 (5:8), Han 8 (2:2), Čigoja 5 (3:7), Nikolič 2 (2:2), Grkoviæ 10 (1:1).

Trener Elektre Borut Cerar je pred srečanjem dejal, da bo v vlogi favorita nedvomno Geoplin Slovan, saj so njegove varovance pestile številne poškodbe. Pa vendar so se Šoštanjčani vsaj prvi polčas enakovredno kosali s tekmeci, pri katerih sta manjkala Lekič in Dragič.

Srečanje je bilo vsaj v prvem polčasu neodločeno, nato pa so v višjo prestavo prestavili gostje s Kodeljevega, ki so v začetku drugega dela prešli v vodstvo predvsem po zaslugi Deliæa. Ta je bil uspešen tako iz igre, kot tudi z metom za tri točke, s slednjimi pa mu je pomagal tudi Mlakar. Na drugi strani gostiteljem igra ni stekla. Grešili so tako iz igre, kot tudi s črte prostih metov, kar so gostje s pridom izkoristili.

Pred zadnjim delom so imeli Slovanovci že 12 točk naskoka, zaradi česar so prehitro popustili. Šoštanjčani so se v zadnjih štirih minutah približali na vsega tri točke zaostanka (71:74) in dve minuti pred koncem tekme po delnem izidu 11:0 izenačili na 74:74. V razburljivi končnici, kjer sta sledili še dve izenačenji, so imeli več zbranosti domačini, ko pa je za tri točke zgrešil še Deliæ, pa so se Šoštanjčani upravičeno veselili šeste zmage. Pri domačih je bil s 25 točkami najuspešnejši Ivanovič, medtem ko je bil pri Geoplinu z 22 točkami najučinkovitejši Deliæ.

Elektra Esotech bo v 14 krogu v torek, 6. januarja ob 19. uri gostovala pri domžalskem Heliosu, medtem ko bo Geoplin Slovan v nedeljo, 11. januarja ob 18. uri gostil Hopse iz Polzele.

Statistika tekme!

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI:

Borut Cerar, trener Elektre: "Upam, da bomo to formo obdržali tudi v novem letu. Moji fantje si zaslužijo vse čestitke za borbenost na tekmah in prizadevnost na treningih. Vsem bralcem spletne strani www.kzs.si želim vesel božič in srečno novo leto."

Miro Alilovič, trener G. Slovana: "To tekmo smo odigrali zelo slabo. Nasprotniku smo dovolili kar 15 skokov v napadu. V ključnih trenutkih  nismo bili dovolj zbrani, da bi uspešno izvajali proste mete. Pozna se odsotnost Lekiča in Dragiča. Ocenjujem, da so bili moji igralci že na dopustu in ne na tekmi."