Elektra Esotech do pomembne zmage v Postojni

ELE 25. januar, 2009
213
Postojnčani so bili pred tekmo, vsaj kar se položaja na prvenstveni lestvici tiče, v nekoliko slabšem položaju, čeprav so goste pričakali z zmago v žepu z zadnjega srečanja v Kopru. Na drugi strani so Šoštanjčani pričakovali odpor domačih, ki so ga strli šele v zadnjem delu srečanja.

Epic Misel : Elektra Esotech 77:83

Postojna - Dvorana Športnega centra, gledalcev 200, sodniki: Javor, Strnad (oba Ljubljana), Kovačič (Kranj).

Epic Misel: Zalar 16, Moro 9, Jovanovič 18 (2:4), Muha, Kobe 2, Žižiæ 5, Buršiæ 5 (1:2), Soldo 22 (8:8).

Elektra Esotech: Džambiæ, Horvat 8, Novak 9 (3:3), Sjekloča 2 (0:1), Ivanovič 21 (4:4), Lekič, Æup 30 (1:1), Karaliæ 13 (3:5).

Bolje so začeli varovanci Predraga Miloviča, a je Elektra hitro prevzela pobudo. Moštvi sta se izmenjavali v vodstvu, prvi polčas pa je na veselje približno 200 navijačev v dvorani le pripadel gostiteljem. V 22. minuti tekme je Elektra izenačila na 45:45, potem ko je Æup dosegel trojko in pristal že pri svoji 22. točki. Po izidu 47:47 pa so gostje znova bolj pritisnili na plin, znova prevzeli pobudo in do konca tretje četrtine pobegnili na 64:58. Ko je pri izidu 77:81 še kazalo, da bodo Postojnčani ujeli goste, pa je Ivanovič uspešno izvedel prosta meta in zapečatil usodo domačih. Pri Epic Misli je bil z 22 točkami najuspešnejši Soldo, v vrsti Elektre pa je Æup tekmo končal s 30 točkami.

V 17. krogu se bodo košarkarji Epic Misli 31. januarja ob 20. uri v gosteh pomerili s TCG Mercatorjem, medtem ko bo Elektra Esotech na isti dan uro prej gostovala pri Hopsih iz Polzele.
IZJAVI TRENERJA PO TEKMI:

Predrag Milovič, trener Epic Misli: "Danes je bilo moje moštvo neprepoznavno. To ni bila ekipa, ki je pred dnevi premagala Luko Koper. Moji varovanci so naredili veliko napak, saj so izgubljali žoge in žgrešili kar nekaj neoviranih metov. Ekipa iz Šoštanja je to znala izkoristiti in je zasluženo slavila zmago."

Borut Cerar: trener Elektre Esotech:  "Tokrat je zmago slavila boljša ekipa, saj smo nadzirali rezultat od začetka do konca. Na tako pomembnem srečanju smo imeli tutdi nekaj padcev, a smo se znali pobrati."