Elektra Esotech do nove zmage

ELE 27. januar, 2008
200
Košarkarji Elektre so v Sežani potrdili vlogo favorita in se z osmo zmago v 16. nastopu na lestvici dokončno umaknili s položajev za obstanek. Povsem v drugačnem položaju so Primorci, ki imajo tako kot Zagorje vsega tri zmage in si delijo zadnje mesto, a je v končnici še vse odprto...

Kraški zidar Jadran : Elektra Esotech 71:95 (15:34, 16:18, 19:28, 21:15)

Sežana - Dvorana Srednje šole Srečka Kosovela, gledalcev 100, sodniki: Poljanšek (Žiri), Gajšek (Trbovlje), Šinkec (Vanganel).

Kraški zidar Jadran: Jurič 26 (6:10), Djurkovič 2, Vujkovič 4 (2:2), Meden 8 (1:1), Pavlovski 6 (2:10), M. Husič 8 (0:1), Kobe 7 (2:2), Rozman 2, Močnik 8 (2:5), Jakhel Kolarevič.

Elektra Esotech: Dobovičnik 2, Bujan, Ličartovsky 11, Ivanovič 10, Kunc 13 (6:8), Vrečko 17 (4:4), Jeršin 8 (2:2), Goršek 4, Lekič 2, Golež, Šimunič 6 (2:4), Bubnič 22 (5:7).

Košarkarji Elektre so v Sežani potrdili vlogo favorita in se z osmo zmago v 16. nastopu na lestvici dokončno umaknili s položajev za obstanek. Povsem v drugačnem položaju so Primorci, ki imajo tako kot Zagorje vsega tri zmage in si delijo zadnje mesto, a je v končnici še vse odprto. Zmago več ima Rogla, dve Alpos iz Šentjurja. V 17. krogu bodo Sežančani gostovali v Kopru, Elektra pa bo gostila Alpos.

Tekma v Sežani je bila tokrat rezultatsko nezanimiva, saj so Šoštanjčani že po prvi četrtini vodili za 19 točk, na polovici za 21 in po treh četrtinah celo za 30. V zadnjem delu so gostitelji poraz le nekoliko omilili. Pri zmagovalcih gre pohvaliti Bubniča, ki je ob 78-odstotnem metu dosegel kar 22 točk, pri gostiteljih pa je bil razpoložen le Jurič, ki je za dve točki zadeval 88-odstotno in dosegel 26 točk, a ob sebi ni imel dovolj razpoloženih soigralcev za četrti uspeh svoje ekipe.

Statistika tekme!

Izjavi po tekmi:

Dražen Brajkoviæ, trener Kraškega zidarja Jadrana: "Moštvo Elektre Esotech je zmagalo povsem zasluženo in nam dalo pravo lekcijo. Zame je to težak poraz, a dejstvo je, da imajo Šoštanjčani precej boljšo ekipo, ki je tokrat igrala precej hitreje in bolj dovršeno od naše. Zato lahko tekmecem le iskreno čestitam za zmago."

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "Po Rogli in Krki smo premagali še moštvo Kraškega zidarja Jadrana, zato smo zdaj z mislimi že pri naslednji tekmi proti Alposu Šentjurju. S četrto zaporedno zmago bi si namreč praktično že zagotovili mesto v ligi UPC Telemach za prvaka. V Sežani smo sicer odlično igrali tako v obrambi kot v napadu, zato sem v zadnji četrtini lahko priložnost za igro ponudil tudi našim mladim košarkarjem."