Elektra ESOTECH - A. Kemoplast 90:83

ELE 3. april, 2006
201
Izvrsten prvi polčas je bil dovolj za zmago Šoštanjčanov proti oslabljeni ekipi Alposa, ki je igrala brez Novaka in Hunta. Košarkarji Elektre Esotecha so samo v prvi četrtini dosegli sedem trojk (od skupno osmih). Štirikrat je bil natančen ...

Ekipa, 3.4.2006

Elektra ESOTECH - A. Kemoplast 90:83 (72:59, 56:38, 35:20)

Šoštanj - Dvorana bivše OŠ Bibe Röcka. 250 gledalcev. Sodniki: R. Kolar (Ljubljana), Dovč (Domžale) in E. Javor (Ljubljana).

Elektra Esotech: Dobovičnik 2, Bruči 1 (1:2), Bojiæ 9 (1:2), Rošer 1 (1:2), Nedeljkoviæ 17 (5:7), Mali 6 (2:2), Vidovič 19, Čmer 10 (1:2), Nuhanovič 8 (0:1), Ivanovič 17 (3:4).
Alpos Kemoplast: Pačlnik 8 (2:2), Ručigaj 11 (6:6), Sebič 4, Maček 19 (0:2), Ribežl 2, Čebular 29 (13:22), Sajko, Krušič 10 (2:3).

Prosti meti: Elektra Esotech 14:22, Alpos Kemoplast 23:35.
Met za tri točke: Elektra Esotech 8:14 (Vidovič 5, Čmer 3); Alpos Kempolast 6:27 (Palčnik in Čebular po 2, Ručigaj in Maček po 1).
Osebne napake: Elektra Esotech 30, Aplos Kempolast 23
Pet osebnih napak: Mali (35.), Čmer (36.), Dobovičnik (37.), Ručigaj (39.), Nuhanoviæ (40).
Skoki: Elektra Esotech 31 (27 + 4), Alpos Kempolast 25 (18 + 7).

Elektra Esotech: Dobovičnik 3, Bojiæ 4, Rošer 3, Nedeljkoviæ 4.5, Mali 2.5, Vidovič 4, Čmer 3.5, Nuhanovič 3.5, Ivanovič 4.

Alpos Kemoplast: Palčnik 3, Ručigaj 3, Sebič 2.5, Maček 4.5, Ribežl 2.5, Čebular 4.5, Krušič 3.5.

Izvrsten prvi polčas je bil dovolj za zmago Šoštanjčanov proti oslabljeni ekipi Alposa, ki je igrala brez Novaka in Hunta. Košarkarji Elektre Esotecha so samo v prvi četrtini dosegli sedem trojk (od skupno osmih). Štirikrat je bil natančen Vidovič, trikrat pa Čmer, oba pa ob tem nista niti enkrat zgrešila. Natančnost v napadu in bojevitost v obrambi sta bili dovolj, da so si že v prvi četrtini priigrali visokih 15 točk naskoka. V nadaljevanju srečanja so Šoštanjčani igrali nekoliko bolj pod obroč, kjer sta bila tokrat najbolj razpoložena Nedeljkoviæ in Bojiæ, visoko prednost pa so še nekoliko povišali. V 29. minuti so vodili že z dvajsetimi točkami naskoka (70:50). Prek izvrstno razpoloženih Mačka in Čebularja so gostje zadnjo četrtino začeli z delnim izidom 15:9 ter se tako približali na zgolj štiri točke zaostanka v 36. minuti. Gostitelji so v tem delu naredili preveč napak, po minuti odmora pa so se Hauptmanovi varovanci vendarle zbrali, v napadu sta bila natančna Ivanovič in Nedeljkoviæ, tako da je zmaga ostala v Šoštanju. Pri Alposu sta bila Maček in Čebular premalo, da bi ogrozila tretje mesto Elektre Esotecha na prvenstveni lestvici.

Izjavi
Dušan Hauptman, trener Elektre Esotecha: "Zadovoljen sem, da smo se ekipi Alposa maščevali za poraz v prvem delu. Pričakoval sem težko tekmo, saj imajo Šentjurčani zelo napadalno ekipo, čeprav niso igrali v popolni postavi. Moje igralce je enkraten začetek nekoliko uspaval, tako da so nas gostje skoraj ujeli. Mislim pa, da smo zasluženo zmagali in potrdili tretje mesto na lestvici."

Damjan Novakoviæ, trener Alposa Kemoplasta: "Zmago smo zapravili že v prvem polčasu. Glede na to, kako smo oslabljeni, moram biti zadovoljen z drugim polčasom. Zmaga pa niti nam niti Elektri nič ne pomeni."