Elektra do pomembne zmage nad Šentjurjem

ELE 23. november, 2008
213
V derbiju ekip začelja je bil izid ves čas zelo tesen, čeprav so večji del srečanja vodili gostitelji, ki pa so morali do zadnjih sekund trepetati za zmago, tretjo v sezoni; Alpos je ostal pri eni sami zmagi.

Elektra Esotech: Alpos Šentjur 74:71

Šoštanj, 22.11.2008 - Športna dvorana, gledalcev 200, sodniki: Petek (Maribor), Strnad (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).

Elektra Esotech: Horvat 16 (2:3), Novak 9 (3:4), Sjekloča 9 (3:7), Ivanovič 16 (7:9), Æup 12 (2:2), Hall 5, Karaliæ 7 (1:2).

Alpos Šentjur: Palčnik 5 (0:2), Lapornik 6 (4:4), Avdibegoviæ 15 (2:4), Sebiæ 6, Brown 9 (3:4), Dunovič 14 (4:4), Kadiæ 5 (1:2), Pelc 3 (1:1), Sadibašiæ 8.

Po izenačenem začetku je štiri minute in pol pred zaključkom prvega polčasa že kazalo, da bodo gostitelji na odmor odšli z občutnejšo prednostjo, saj so po prostem metu Karaliæa (28:27) in nato dobro minuto pozneje po polaganju Æupa (30:23) vodili s sedmimi točkami razlike, po košu Novaka v 18. minuti pa celo z devetimi (32:23). Gostje so s košem Palčnika znižali zaostanek na štiri točke (28:32). Horvat, z 11 točkami in tremi skoki prvi strelec tega dela igre, je 25 sekund pred koncem druge četrtine povišal prednost Elektre na šest točk. Taka je bila razlika tudi pred odločilno četrtino, čeprav so v tretji gostitelji po polaganju Novaka povišali že na 50:37.

Dunovič je s trojko dve minuti in 43 sekund pred koncem znižal na 66:70, nato pa ni bilo koša minuto in pol, ko je ponovno Dunovič najprej zadel dva prosta meta, po košu Ivanoviča na drugi strani pa 34 sekund pred koncem še trojko. Razlika je padla na eno samo točko. V zadnjih 16 sekundah je imel Ivanovič, ki je bil s 16 točkami skupaj s Horvatom prvi strelec srečanja, štiri proste mete. Druga dva poskusa je zadel in s tem zagotovil zmago svoji ekipi; Lapornik je namreč ob izteku igralnega časa zgrešil trojko za izenačenje.

Alpos Šentjur bo v devetem krogu prihodnjo soboto igral doma s Hopsi Polzelo, ekipa Elektra Esotech pa bo gostovala v Laškem pri Zlatorogu.

IZJAVI TRENERJEV PO TEKMI

Borut Cerar, trener Elektre Esotech: "Celo tekmo smo vodili in na koncu izvlekli tesno zmago. V primerjavi z zadnjo tekmo v Zagorju, smo tokrat dobro zaključili tekmo. Mojim fantom se je poznalo, da so bili zaradi prehlada povsem izmučeni. Zmagi se ne gleda v zobe."

Boštjan Kočar, trener Alposa: "Nasprotniku čestita za zmago. Celo tekmo smo zaostajali in tik pred koncem uspeli povsem zmanjšati zaostanek. Na koncu je odločila ena poteza oziroma ena žoga. Sedaj moramo dobro preučiti to tekmo in se dobro pripraviti za naslednje boje."