Elektra blizu zmage

ELE 13. april, 2008
196
Po presenečenju, ki so ga pripravili košarkarji Elektre Esotecha v prejšnjem krogu z zmago v Kopru, so tokrat razočarali zveste privržence in zabeležili peti poraz. Zlatorog si neuspeha ni smel privoščiti, saj bi tako pred nizom težkih tekem, ki ga čakajo, verjetno dokončno izpadel iz kombinacij za ligo NLB.

Elektra Esotech : Zlatorog 76:82 (22:13, 24:22, 14:27, 16:20)

Šoštanj - Športna dvorana, gledalcev 250, sodniki: Lovšin (Ljubljana), Gajšek (Trbovlje), Česen (Kranj).

Elektra Esotech: Ličartovsky 6, Ivanovič 10 (2:2), Kunc 20 (6:6), Vrečko 14 (6:8), Jeršin 10 (2:3), Goršek 2, Bubniæ 14 (4:6).

Zlatorog: Strnad 18 (2:3), Mašiæ 13 (4:5), Jelesijeviæ 4 (0:1), Maček 10, Jevdjiæ 7 (2:2), Nuhanovič 8 (2:2), Harris 20 (4:6), Mason 2.

Prvi polčas sicer ni kazal na uspeh gostov, saj so bili gostitelji boljši v vseh elementih igre in imeli v 15. minuti že 17 točk naskoka (36:19). V nadaljevanju pa so Laščani uredili svoje vrste, zaigrali agresivneje v obrambi, hkrati so se v napadu razigrali ključni igralci in razlika se je hitro topila. Izenačenje je sledilo v 28. minuti (56:56), zmago pa so gostje dosegli šele v zadnjih dveh minutah, ko sta Maček in Jevdjiæ zadela izza polkroga.

Zlatorog bo tekmo 7. kroga odigral že v torek, in sicer doma proti Krki, Elektra Esotech pa bo dan pozneje gostovala v Škofji Loki.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Ivan Stanišak, trener Elektre Esotech: "V prvem polčasu smo igrali zelo dobro, saj nam je šlo tako v obrambi kot v napadu. Rezultat tega je bila tudi prednost enajstih točk ob koncu prvega dela. V drugi polovici tekme so Laščani precej bolje igrali v obrambi, mi smo padli pri agresivnosti in skoku, poleg tega smo v zadnji četrtini zaradi osebnih napak ostali še brez Jeršina in Kunca."

Damjan Novakovič, trener Zlatoroga: "Elektra Esotech je fenomenalno začela tekmo, njeni košarkarji so zadeli skoraj vse mete iz igre. Kljub temu smo se v nadaljevanju tekme zbrali, odigrali precej dobro v obrambi ter v izenačeni končnici prišli do pomembne zmage. Ne vem pa, zakaj smo začeli tako neodločno. Morda smo mislili, da se bodo gostitelji sami vdali."