Ekipa mlajših dečkov OŠ Šoštanj v finalu Pionirskega festivala

ELE 10. maj, 2012
227

Oš šoštanj uspešno nadaljuje tradicijo dobrih uvrstitev v tekmovanju Pionirski festival, ki deluje pod okriljem KZS. Po lanskem uspehu starejših dečkov, ki so osvojili naslov prvaka in uspehu mlajših dečkov, ki so zasedli 4. mesto, so mlajši dečki Oš šoštanj tudi letos postali udeleženci finalnega turnirja.

Včeraj, 9.5.2012, je bil odigran Polfinalni turnir v košarki za mlajše dečke na Oš Miklavž na Dravskem polju. Na turnirju so nastopile 4 osnovne šole, in sicer:

-   Oš Miklavž
-   Oš Majšperk
-   I. Oš Rogaška Slatina
-   Oš šoštanj

Ekipa Oš šoštanj je osvojila 1. mesto na turnirju ter se tako uvrstila med 4 najboljše osnovne šole v Sloveniji (Final four).

4. I. Oš Rog. Slatina

Za ekipo Oš šoštanj so pod mentorstvom Herman Tomaža nastopili (večina člani KK Elektra): Stropnik Andraž, Žnidar Petelinšek Rok, Ravnikar Andraž, Vertačnik Tim, Krajnc Jan, Osterc Aljaž, Čuden Mario, Božič Domen, Ojsteršek Vid, Novak Žan, Kučiš Domen in Kresnik Primož.

Najboljši strelec turnirja je bil z 51 doseženimi točkami (21 točk, 30 točk) Stropnik Andraž.

Čestitke ekipi mlajših dečkov tudi iz strani KK Elektra in upamo na dobro uvrstitev tudi na finalnem turnirju.