ELE 22. junij, 2010
Dušan Hauptman je novi trener Elektre

Dušan Hauptman, dobro poznan slovenski košarkarski strokovnjak, je včeraj prevzel vodenje članske ekipe Košarkarskega kluba Elektra iz šoštanja. Na mestu trenerja članske ekipe je zamenjal dosedanjega trenerja Boruta Cerarja, ki je klub vodil zadnji dve sezoni.

Dušan Hauptman je novi trener Elektre

Dušan Hauptman je znano ime slovenskega športa, saj je kar 17 let igral za člansko ekipo Olimpije in bil šest let slovenski reprezentant. Po zaključeni igralski karieri se je od leta 2000 dalje posvečal trenerskemu delu, sprva mlajših selekcij Olimpije, nato članske ekipe Olimpija – mladi. V sezoni 2004/05 je Dušan Hauptman v Kopru prvič vodil ekipo v 1. slovenski košarkarski ligi. Naslednjo sezono se je preselil k Elektri v šoštanj, kjer je z uvrstitvijo v play-off oz. med 4 najboljše slovenske ekipe dosegel največji uspeh Elektre v državnem prvenstvu. Po odhodu iz šoštanja je uspešno vodil tudi ekipo Zagorja.

Po sklenjenem dogovoru o sodelovanju v sezoni 2010/11 je predsednik Košarkarskega kluba Elektra, Darko Lihteneker, dejal: »Vesel sem, da smo za vodenje članske ekipe našega kluba uspeli dogovoriti s slovensko košarkarsko legendo, Dušanom Hauptmanom. Z bogatimi košarkarskimi izkušnjami in zmagovalno miselnostjo bo zagotovo vzor mladim igralcem in hkrati vzpodbuda izkušenim igralcem za še bolj zavzeto delo.«