Dober odpor Elektre v Tivoliju

ELE 30. april, 2007
224
Po dveh minutah brez doseženega koša so favorizirani ljubljanski košarkarji potrebovali nadaljnjih pet minut, da so usmerili dvoboj v želene tirnice. Čeprav v nadaljevanju niso blesteli, še ...

Union Olimpija : Elektra Esotech 78:66 (23:13, 21:20, 16:12, 18:21)

Ljubljana - Dvorana Tivoli, gledalcev 50, sodniki: R. Kolar (Ljubljana), Petek (Maribor), Rener (Koper).

Union Olimpija : Duščak 5, Rannikko 17 (5:5), Hohler 1 (1:2), Markoišvili 14 (1:2), Jurkovič 6 (1:2), Rakočevič 15 (3:4), Lee 7 (4:4), Čebular, D. Lorbek 2, Zupan 11 (3:4).
Elektra Esotech: Ručigaj 8 (6:6), Kunc 21 (5:7), Jeršin 7 (1:4), Vidovič 12, Goršek 3 (1:2), Čmer 2 (2:2), Ličartovski 8 (2:2), Mihalič 5.

Prosti meti: Union Olimpija 18:23, Elektra Esotech 17:23).
Met za tri točke: Union Olimpija 8:19 (Markoišvili 3, Rannikko 2, Duščak, Jurkovič, Lee), Elektra Esotech 7:24 (Vidovič 4, Ličartovski 2, Mihalič 1).
Osebne napake: Union Olimpija 20, Elektra Esotech 26.
Pet osebnih: Zupan (37.); Mihalič (38.).

Po dveh minutah brez doseženega koša so favorizirani ljubljanski košarkarji potrebovali nadaljnjih pet minut, da so usmerili dvoboj v želene tirnice. Čeprav v nadaljevanju niso blesteli, še najbolj jim je v teh trenutkih stekel met za tri točke, so prednost desetih točk trdno držali v svojih rokah. V drugem polčasu se razmerje na igrišču ni spremenilo, razlika v prid domačih se je nenehno gibala med desetimi in petnajstimi točkami v korist košarkarjev Olimpije, pri katerih so se z dvoštevilčnim strelskim izkupičkom izkazali le Rannikko (17), Rakočevič (15), Markoišvili (14) in Zupan (11). Najboljši posameznik dvoboja je bil gostujoči košarkar Kunc, ki je dosegel 21 točk.

V naslednjem krogu, ki bo na sporedu v sredo, 2. maja, bo Union Olimpija gostovala pri Zlatorogu, Elektra Esotech pa se bo doma pomerila z moštvom Geoplin Slovan.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Gašper Okorn, trener Uniona Olimpije: »Zmagi se načeloma ne gleda v zobe, a z letala se jasno vidi, da smo v globoki krizi. Zdaj nas čakata izjemno pomembni tekmi z Zlatorogom in Krko, ki ju moramo dobiti. Pred prvim dvobojem imamo na voljo le tri dni. Kljub vsemu pa bi poudaril, da se vidi, da nekaterim fantom želje ne manjka, a tokrat marsikomu enostavno ni šlo. Zato verjamem v to ekipo, v vseh deset košarkarjev. Prepričan sem, da so se sposobni pobrati še enkrat.«

Bojan Lazič, trener Elektre Esotech: »Unionu Olimpiji čestitam za zmago. Mi smo nekaj priložnosti imeli, a jih nismo izkoristili. Tako je bilo predvsem, ker smo na trenutke dobro igrali v obrambi in napadu, nikdar pa obeh delov košarkarske igre nismo znali združiti v celoto. Zelo sem zadovoljen s pristopom, še posebej pa me veseli to, da moji košarkarji kljub veliki utrujenosti na sleherni tekmi dajo od sebe maksimum.«