Članska ekipa KK Elektra obiskala TEŠ

ELE 3. april, 2014
134

Članska ekipa Elektra je včeraj, 3. aprila 2014 obiskala TEš. V dobri uri si je ekipa ogledata največji energetski objekt v Sloveniji in gradbišče novega bloka VI. 


Dolgoletni generalni sponzor KK Elektra je Termoelektrarna šoštanj, ki klub podpira že več kot petdeset let, kar tovrstno sponzorstvo uvršča med eno najdaljših v Sloveniji. Članska ekipa se je z veseljem odzvala vabilu in se udeležila vodenega ogleda Termoelektrarne šoštanj, ki proizvede povprečno tretjino energije v Sloveniji, v kriznih obdobjih pa pokriva preko polovico slovenske porabe.

Posebno zanimiv je bil ogled velikega gradbišča novega Bloka VI, ki bo v prihodnosti s 600 MW postopoma nadomestil tehnološko zastarele in ekonomsko nerentabilne bloke 1,2,3,4 in 5. 

Po končanem ogledu je člansko ekipo in vodstvo ekipe pozdravil tudi direktor g. mag. Peter Dermol, ki je pozdravil zadnje uspehe članske ekipe in obljubil, da si bo ogledal kakšno tekmo članske ekipe v živo. 

FOTOGALERIJA

Iskanje