Boleč poraz Elektre v 4. krogu pokala Špar

ELE 26. november, 2014
237
Boleč poraz Elektre v 4. krogu pokala Špar

Včeraj, v torek 25.11.2014, se je v šentjurju odvijala prva tekma 4. kroga pokala špar med Tajfunom in Elektro. Domači so tekmo pričakali v izjemni seriji zmag, saj letos še ne poznajo poraza, nasprotno pa Elektra ša vedno lovi letošnjo prvo odmevnejšo zmago. 


V športni dvorani Hruševec se je zbralo kar nekaj navijačev, ki so v večini navijali za domačo ekipo. Nasprotnika sta tekmo začela sproščeno in s skupnimi petimi zaporednimi trojkami več kot odlično odprla srečanje. Pri Tajfunu je bil v prvi četritni zelo razpoložen bivši košarkar Elektre Ðorðe Leliæ, ki je na hitro dosegel 12 točk (3 trojke), z odlično predstavo pa je nadaljeval tudi v drugi četrtini in tako do polčasa dosegel kar 18 točk. Elektra ni imela pravega odgovora v obrambi na razpoložene igralce Tajfuna in prednost je bila iz četrtine v četrtino večja. Tajfun, ki je pred srečanjem veljal za favorita, je ob visoki prednosti v drugem polčasu igral še bolj sproščeno in tako zadeval skoraj vse mete z razdalje (18:28), kar pa je gostom povzročalo še več težav, saj so lovili visok zaostanek (v nekem trenutku tudi 40 točk). Zaradi bolezni je pri Elektri bil odsoten Jan Kosi, Urban Bukovič še ni povsem saniral poškodbo mišice, poškodbo prsta pa je na tekmi staknil Grega Bukovič, zato je ekipa iz šoštanja imela primankljaj v rotaciji. Na koncu so se domači veselili visoke zmage s 97:62.

 

Tajfun šentjur : Elektra šoštanj 97:62 (26:13, 26:15, 21:13, 24:21)

Iskanje