ELE 13. oktober, 2009
Američan Feeley v Elektri Esotech

Košarkarski klub Elektra je v predtekmovalnem obdobju intenzivno iskal okrepitev na igralnih pozicijah pod košem, kjer je bila ekipa Elektra Esotech najšibkejša. Po več opravljenih testiranj različnih igralcev, je zahteve strokovnega vodstva kluba in trenerja članske ekipe Boruta Cerarja zadovoljil američan Andrew Brian Feeley.

Američan Feeley v Elektri Esotech

Andrew Brian Feeley je 206 cm visoki igralec na poziciji centra iz države New Jersey ZDA. Svojo košarkarsko kariero v članskih ekipah je začel na univerzi Maryland-Baltimore Country, za katero je igral 4 sezone in sicer od 2001/02 do 2004/05. Kariero je v sezoni 2005/06 nadaljeval v ekipi Pennsylvania Valley Dawgs, se za kratek čas pridružil ekipi San Sebastian iz Dominkanske republike ter sezono zaključil v Mehiki pri ekipi Guerreros Michoacan-Morelia. Zadnje tri sezone je igral na Japonskem, kjer je v sezoni 2006/07 in 2007/08 igral za ekipo Saitama Broncos, v sezoni 2008/09 pa za ekipo Toyota Tsusho Fighting Eagles, v kateri je bil standardni igralec prve peterke in katera je osvojila naslov prvaka v 2. japonski košarkarski ligi. Po izboru Asia-Basket.com je bil razglašen za najboljšega centra in tujega igralca sezone 2008/09 v ligi ter bil uvrščen v prvo peterko lige.