Alpos Kemoplast : Elektra Esotech 90:75

ELE 9. januar, 2006
221
Šentjur – Po odlični igri v 2. polčasu so košarkarji Alposa Kemoplasta zlomili sosede iz Šoštanja. V začetku so igralci Elektre s pozicijsko igro omilili agresivno igro gostiteljev in s koši Nedeljkoviæa v ...

DELO, 9.1.2006

Alpos Kemoplast : Elektra Esotech 90:75 (65:60, 42:39, 19:29)

Dvorana Hruševec, gledalcev 700, sodniki Lindič (Lj), Kolar (Golo) in Juhart (Mb).
Alpos Kemoplast: Palčnik 8 (1:1), Ručigaj 19 (4:4), Maček 16 (7:8), Hunt 15 (4:4), Čebular 22 (4:7), M. Novak 8, Krušič 2; Elektra Esotech: Bojič 2, Rošer 3, Nedeljkoviæ 13 (3:4), Mali 20 (2:2), Čmer 9 (4:6), Nuhanovič 16 (0:3), Ivanoviæ 12 (3:4).

Šentjur – Po odlični igri v 2. polčasu so košarkarji Alposa Kemoplasta zlomili sosede iz Šoštanja. V začetku so igralci Elektre s pozicijsko igro omilili agresivno igro gostiteljev in s koši Nedeljkoviæa v osmi minuti vodili z 22:12. V 13. minuti so prednost še povišali na 34:22. Pri Šentjurčanih sta zatem v igro vstopila Čebular in Hunt, domači pa so zaigrali kot prerojeni in v 19. minuti že vodili z 39:38.

Košarkarji Kemoplasta so si v nadaljevanju z delnim rezultatom 10:0 priigrali lepo prednost – 52:39, a se Elektra še ni predala. Razigral se je Nuhanovič in nižal razliko, s trojkami Malija pa so se gostje najprej približali na 65:60, v začetku zadnjega dela pa celo na 65:62. Takrat pa se je ob Čebularju, Mačku in Huntu razigral še nekdanji igralec Elektre Ručigaj in Šentjurčani so ponovno pobegnili na varnih 72:62.

Damjan Novakoviæ, trener Alposa Kemoplasta: »Igralcem čestitam za borbeno igro in veliko željo. Po slabšem začetku, v katerem sem namerno hranil Čebularja in Hunta, nam je igra stekla, kot smo si zamislili. Do zmage smo prišli s tem, da smo iz igre izločili Elektrinega organizatorja Čmera.«

Dušan Hauptman, trener Elektre Esotecha: »Nismo se držali dogovora, saj smo želeli domače zadržati na 75 točkah, a smo jih prejeli kar 90. Sentjurčani imajo zares dobro ekipo in zelo dobro ter predvsem nepredvidljivo igro.«